Czy porównywarka OC przez Internet jest darmowa?

Kierowcy mają coraz większą świadomość tego, jak ważne jest porównywanie ofert w zakresie ubezpieczenia komunikacyjnego. Różnice w cenach są ogromne – wynoszą nawet 50%. Wcale jednak nie trzeba samodzielnie zbierać informacji od towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy skorzystać z porównywarki polis. Sprawdź, czy takie narzędzie jest darmowe.

Samodzielne wyszukiwanie informacji o ofertach konkretnych ubezpieczycieli zajmuje wiele czasu. Trzeba zaliczyć wizytę w kilku oddziałach, aby uzyskać szerszy obraz obowiązujących cen. Alternatywą jest porównywarka ubezpieczeniowa dostępna przez Internet.

Jak działa internetowa porównywarka OC?

Internetowa porównywarka OC jest serwisem, który zbiera informacje na temat aktualnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Chociaż od strony technicznej jest to dość skomplikowane, dla użytkownika jej obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na kilka pytań – na takiej zasadzie funkcjonuje m.in. https://ubezpieczamy-auto.pl/.

Jako informację zwrotną otrzymujesz dane dotyczące cen konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Zaprezentowane kwoty mają jedynie charakter orientacyjny, ponieważ właściwa kalkulacja dokonywana jest ponownie, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z oferty danego ubezpieczyciela. Rozbieżności nie będą duże, jeżeli w formularzu podałeś prawdziwe informacje.

Czy korzystanie z porównywarki kosztuje?

Właściwie wszystkie serwisy porównywarkowe, choćby http://porownywarka-ubezpieczen.pl/, są darmowe. Oznacza to, że nie ponosisz żadnych kosztów związanych z kalkulacją wysokości składki. Dodatkowe pieniądze nie są doliczane do wybranego ubezpieczenia – wręcz przeciwnie, często zaprezentowana oferta jest niższa w porównaniu do ofert przedstawionych przez multiagencję itp. Nie płacisz również prowizji wówczas, gdy zdecydujesz się na konkretną ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Warto skorzystać z porównywarki OC

Internetowa porównywarka OC to praktyczne narzędzie, po które warto sięgać. Na korzyść tego rozwiązania przemawia nie tylko brak opłat. Chodzi m.in. o:

  • oszczędność czasu – nie musisz poświęcać go na samodzielne zbieranie danych i analizowanie,
  • oszczędność pieniędzy – różnice w cenach mogą wynieść nawet do 50%,
  • wygodę – kalkulacji możesz dokonać z dowolnego miejsca, gdziekolwiek jesteś.

Jeżeli nie chcesz przepłacać za OC, skorzystaj z porównywarki internetowej. To najlepsze darmowe narzędzie, dzięki któremu znajdziesz najkorzystniejszą ofertę.