Najpopularniejsze pytania o dietę ketogeniczną

Dieta ketogeniczna jest jedną z najczęściej wyszukiwanych diet w polskim internecie. Od około 2 lat cieszy się gigantycznym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób, które chcą szybko i zdrowo schudnąć. W Internecie można znaleźć mnóstwo informacji o keto diecie i ketozie. Jednak nadal poprawiają się pytania wśród osób, które rozważają zastosowanie keto diety w swoim życiu. Dziś przedstawiamy kilka spośród najpopularniejszych keto pytań oraz odpowiedzi. Dowiedz się więcej i zastanów się czy keto dieta jest dla Ciebie.

Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa?

Tak! Choć wielu przeciwników keto diety twierdzi inaczej - dieta ketogeniczna należy do najzdrowszych diet, a jej stosowanie ma naprawdę wiele zalet i przynosi mnóstwo korzyści. Dzięki jej stosowaniu możliwe jest cofnięcie insulinooporności i cukrzycy typu 2.

Jeżeli stosowanie diety ketogenicznej jest nadzorowane przez doświadczonego dietetyka - nie ma obaw o to, że mogłaby zaszkodzić zdrowiu. Odpowiednio skomponowany jadłospis ketogeniczny zapewnia 100% niezbędnych składników odżywczych, a ewentualne braki witaminowe można uzupełnić korzystając z dobrze dobranej suplementacji.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę https://ketodietetyk.pl/dieta-ketogeniczna-dla-poczatkujacych/ i zapoznaj się ze wszystkimi informacjami o keto diecie.

Czy stosowanie suplementów diety jest niezbędne?

Suplementy diety są wskazane, by uzupełniać braki witaminowe i by niwelować efekty keto grypy podczas keto adaptacji. Osoby stosujące dietę keto powinny suplementować witaminę D3 i K2, potas, magnez, witaminę C czy kwasy tłuszczowe omega 3.

Oczywiście mowa o suplementach wysokiej jakości, opierających swój skład o naturalne składniki, jak wyciągi roślinne i owocowe.

 

Czy dieta ketogeniczna jest dla każdego?

Praktycznie każdy może stosować dietę ketogeniczną. Istnieją jednak pewne wyjątki. Bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub doświadczonym dietetykiem keto diety nie powinny stosować osoby przyjmujące leki na cukrzycę, osoby przyjmujące leki na nadciśnienie czy kobiety karmiące piersią.

Warto pamiętać, że kobiety w ciąży i kobiety karmiące nie powinny stosować postu przerywanego. Okresowe powstrzymywanie się od spożywania posiłków nie powinno być również stosowane przez dzieci i młodzież.

Co można jeść na keto diecie?

Ograniczenie węglowodanów wcale nie powoduje, że dieta ketogeniczna jest uboga i monotonna. Lista produktów dozwolonych do spożycia pozwala na tworzenie naprawdę smacznych i urozmaiconych posiłków. Przykładowe dania, które może jeść ketogenik to: bigos ketogeniczny, keto pizza na spodzie z kurczaka i mozzarelli, burger ketogeniczny, kotlet schabowy w keto panierce z mizerią z ogórków czy ciasteczka z tuńczyka z patelni podawane z sałatką coleslaw.

Czy na diecie keto można pić alkohol?

Oczywiście! Mowa o alkoholach niskowęglowodanowych: whisky, czystej wódce, tequili, szampanie czy wytrawnym winie. Kolorowe drinki, wódki smakowe, soki, napoje gazowane czy likiery są zabronione. Warto pamiętać, że tolerancja na alkohol zmniejsza się u osób, które stosują dietę ketogeniczną. Nie zaleca się również spożywania alkoholu w pierwszych trzech miesiącach żywienia ketogenicznego - powstrzymując się od spożywania alkoholu można osiągnąć dużo lepsze efekty diety.

Jak zmniejszyć efekty uboczne keto adaptacji?

Pierwsze dni keto adaptacji mogą być trudne, ponieważ organizm musi przyzwyczaić się do nowych warunków, czyli do braku dostaw węglowodanów. Keto grypa może objawiać się bólem głowy, sennością, bólem brzucha, zawrotami głowy. Aby temu przeciwdziałać - warto każdego dnia wypić 2 szklanki dobrze posolonego rosołu gotowanego na kościach różnych gatunków mięs (gęsina, kaczka, kurczak, wołowina). Można również sięgnąć po suplementy diety, zwłaszcza po potas, witaminę D czy witaminę C.

To tylko kilka przykładów popularnych keto pytań. Więcej pytań, a przede wszystkim odpowiedzi można znaleźć na stronie KetoDietetyk.pl.

 

 

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie.