To będzie wyprawa a zacznie się w Darłowie

  •  
Stara prawda mówi, że port morski to okno na świat. W Darłowie takie okno szeroko otwieramy bo już w maju rozpocznie się w  naszym porcie fantastyczny rejs!  Błażej, Łukasz, Monika, Michał, Magda, Dawid i inni postanowili najbliższe cztery lata poświęcić na realizację swoich marzeń  - wyprawę dookoła świata na jachcie OSHEE! 

 

 

Ich wiedza i doświadczenie wyniesione z pracy m.in. w agencjach PR i urzędach  zaowocowały tym, że sponsorem tytularnym ich projektu pod nazwą „Oshee World Expedition” został potentat na rynku napojów energetycznych Oshee a patronem medialnym i merytorycznym National Geografic Traveller. Patroni honorowi to Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Żeglarski i Polska Organizacja Turystyczna. A są jeszcze sponsorzy techniczni: Bare, Bezalin, Suzuki … Wyprawa obejmie 5 oceanów i 7 kontynentów. Z zaplanowanych 3,5 roku tylko ok. roku przeznaczają na żeglowanie. Co z resztą czasu? Wystarczy przejrzeć listę rzeczy, które zabierają ze sobą. Znajdziemy tam: kompresor, sprzęt nurkowy dla 6 osób, motocykl Suzuki DR-Z400, dwie paralotnie, rowery górskie, sprzęt surfingowy i kitesurfingowy, 2 kajaki pneumatyczne, ponton z silnikiem, 3 komplety sprzętu narciarskiego i snowboardowego… Zwiedzanie i pokazywanie świata poprzez sporty ekstremalne na wodzie, lądzie i w powietrzu  – to jest sens tej wyprawy. A że w składzie załogi będą filmowcy i fotografowie powinniśmy oczekiwać wspaniałych relacji w prasie i na portalach.

„Oshee” to blisko 16-metrowy kecz bermudzki o szerokości 4,2m i zanurzeniu 1,7m niosący 130m2 żagli. Wyposażenie w generatory energii elektrycznej: spalinowe, fotowoltaiczne i hydrodynamiczne, rozbudowaną baterię akumulatorów i odsalarkę wody zapewnia jachtowi praktycznie całkowitą autonomiczność. Poszycie kadłuba, systemy pomp, grodzie wodoszczelne oraz najnowszy sprzęt do komunikacji i nawigacji mają zapewnić bezpieczeństwo.

Już w środę 28.03.2018r. o godz. 17:00 w Centrum Wolontariatu będziemy mogli spotkać się z uczestnikami tej wyprawy – rozmawiać, pytać i … połknąć bakcyla wypraw w nieznane.

źródło: BPM