13-15 lipca: Media i Sztuka - Festiwal w Darłowie

Szczegółowy program 8. edycji Media i Sztuka - Festiwal w Darłowie.
Trzy dni spotkań, wydarzeń, warsztatów … wspaniali goście, niesamowita publiczność a do tego szum fal, słońce i morski klimat. Media i Sztuka: Marina Royale Darłowo: 13-15 lipca 2018. Darłówko Zachodnie – nabrzeże portowe przy Marina Royale (obok wejścia na Plaża: Darłówko Zachodnie – ul. Dorszowa).  Prowadzenie: Michał Olszański i Arkadiusz Sip.

 


13 LIPCA / PIĄTEK

 HALA FESTIWALOWA

  • 16.05 - Koncert orkiestry symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej: “Polskie piosenki z filmów przedwojennych” Piotr Rafałko - tenor, Jan Walczyński - dyrygent.
  • 18:00 - Ja. Lech Wałęsa - prowadzenie Cezary Łazarewicz i Ewa Winnicka.
  • 19:30 - Wernisaż wystawy fotograficznej “Dzieci świata” podróżnika Edwarda Grzegorza Funke - prowadzenie Andrzej Mielcarek.
  • 20:00 - Gaumardżos! Opowieści z Gruzji - podróżnicy Anna Dziewit Meller i Marcin Meller - prowadzenie Ewa Winnicka i Cezary 21:00 - Zdzislaw Beksinski nieznany - prezentacja multimedialna Ewa Barycka Fundacja “Beksiński”.
  • 22:00 - Daniel Kalinowski: Monodram “Higiena” wg Witkacego. Hala POC Marina Royale 
  • 17.30 - “Inwestowanie w kulturę” - prowadzenie Michał Olszański i Arkadiusz Sip.


Rynek przed Ratuszem - Darłowo Plac Kościuszki (w razie złej pogody kino “Bajka” Darłowo ul. Morska 56)

  • 22:00 - Seans filmu “Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” w reżyserii Janusza Majewskiego.
  • 22:00 - Szkło Kontaktowe TVN24 na żywo z Darłowa - bez udziału publiczności.

 



14 LIPCA / SOBOTA 

HALA FESTIWALOWA

  • 10:00 - Kamila Kielar podróżniczka: "Pacific Crest Trail - Year Of Ice And Fire” - prowadzenie Jarosław Rochowicz.
  • 11:00 - Bartosz Malinowski podróżnik: "Wielki Szlak Himalajski 2015-2019” - prowadzenie Jarosław Rochowicz.
  • 12:00 - Katarzyna Zawadzka: “Zawód - aktor” - prowadzenie Ryszard Jaźwiński.
  • 13:00 - Tomasz Sianecki i Marek Przybylik: “Kulisy telewizji TVN24”.
  • 14:00 - 1968 - rok, który zmienił świat - o książce "1968. Czasy nadchodzą nowe" Magda Grzebalkowska rozmawia z autorami Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem.
  • 15:00 - Beata Tadla o książce “Czego oczy nie widzą” - prowadzenie Tomasz Sianecki.
  • 16:00 - Wspomnienia o Grzegorz Miecugow.
  • 17:00 - Aleksander Doba podróżnik: "Transatlantyckie wyprawy kajakowe” - prowadzenie Jarosław Rochowicz.
  • 18:00 - 22.00 - Przerwa techniczna.
  •  22:00 - Projekcja dwóch odcinków serialu “Za marzenia” - zapowiedź Anna Karczmarczyk i Piotr Nerlewski.


Sala Piaskowa w hotelu Lidia (ulica Dorszowa 3 - parter)

  • 10:00 - Robert Robb Maciąg prezentacja: "Tuk Tuk Cinema” .
  • 10:30 - Robert Robb Maciąg: warsztaty indyjskie dla rodzin.
  • 13:00 - Arkady Fiedler podróżnik: „Electric Explorer – pierwsza w historii podróż samochodem w 100% elektrycznym przez Afrykę” - prowadzenie Jarosław Rochowicz.
  • 14:00 - Marina Hulia “Recydywista” - prowadzenie Michał Olszański.
  • 15:00 - "Dwanaście srok za ogon" laureat Nike Publiczności Stanisław Łubieński - prowadzenie Adam Szaja.
  • 16:00 - "Echo" Magdalena Rigamonti i Maksymilian Rigamonti Photographer opowiadają o poszukiwaniach śladów wołyńskich wiosek - prowadzenie Cezary Łazarewicz.
  • 17:00 - Spotkanie z serialem “Za marzenia” : główni aktorzy Anna Karczmarczyk i Piotr Nerlewski, autorka powieści Karolina Frankowska oraz reżyser Olga Chajdas - prowadzenie Ryszard Jaźwiński.
  • 18:00 - Dorota Masłowska: Od "Wojny polsko - ruskiej" po "Innych ludzi" - prowadzenie Adam Szaja.
  • 12:00 - Drugie Śniadanie Mistrzów TVN24 na żywo - Marcin Meller i jego goście - bez udziału publiczności. 
  • 22:00 - Szkło Kontaktowe TVN24 na żywo - bez udziału publiczności.


Scena plenerowa obok hali festiwalowej (ulica Dorszowa wejście na plażę zachodnią)

  • 19:50 - Wręczenie nagrody Fala Festiwalu Media i Sztuka.
  • 20:00 - Koncert Patrycja Markowska.

 

 


15 LIPCA / NIEDZIELA

HALA FESTIWALOWA

  • 10:00 - Adam Szostek podróżnik: "Szlakiem najmłodszego sportu olimpijskiego” - prowadzenie Jarosław Rochowicz.
  • 11:00 - Tomasz Grzywaczewski podróżnik:"Granice marzeń - od wojny w Donbasie po Górski Karabach” - prowadzenie Jarosław Rochowicz.
  • 12:00 - Godzina prawdy: Gość Michała Olszańskiego - Iwona Guzowska“Najważniejsza decyzja”. Wielokrotna Mistrzyni Świata w kick-boxingu i boksie.
  • 13:00 - Magdalena Grzebałkowska: "Komeda. Osobiste życie jazzu" - prowadzenie Ewa Winnicka.
  • 14:00 - Bruno Ciechowski: Premiera książki „Obcy astronom” Grzegorza Ciechowskiego - prowadzenie Filip Łobodziński.
  • 15:00 - Jacek Dehnel: Od “Lali” do “Krivoklata” prowadzenie Adam Szaja.
  • 16:00 - Filip Łobodziński o książkach "Duszny kraj” i „Tarantula” Boba Dylana - prowadzenie Artur Burszta.
  • 17:00 - Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej komentują Michał Olszański i Lesław Ćmikiewicz. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.
  • 21:00 - Koncert dylan.pl - Zespół



Rynek w Darłowie

  • 10:00 - Literacka wycieczka po Darłowie - prowadzenie Cezary Łazarewicz.


Sala Piaskowa w hotelu Lidia (ulica Dorszowa 3 - parter)

  • 10:00 - 14:00 - “Rodzinne wakacje z kulturą” prowadzenie Ania Makowska- Kowalczyk i Kazio Sponge.
  • 10:00 - Sambor Dudziński: muzyka.
  • 11:00 - Tomasz Broda: sztuki plastyczne.
  • 12:00 - Franciszka Kierc-Franik: taniec.
  • 13:00 - Maksymilian Rigamonti: fotografia. 
  • 14:00 - "Zapiski na paczce papierosów" Antoniego Pawlaka - z autorem rozmawiają Cezary Łazarewicz i Ewa Winnicka.
  • 19:00 - Zwierzęta duże i małe - spotkanie z Adamem Wajrakiem - prowadzenie Anna Dziewit Meller.


 ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE, WYNIKAJĄCYCH Z PRZYCZYN OD NICH NIEZALEŻNYCH

źródło: UM Darłowo