Spotkanie z Asem literatury kryminalnej

  •  

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie 4 października 2017 doszło do arcyciekawego spotkania autorskiego z Markiem Krajewskim. Autor trzech cykli powieści kryminalnych: o Eberhardzie Mocku, Edwardzie Popielskim i Jarosławie Paterze rozpoczął spotkanie od informacji o sobie i o swej najnowszej książce pt. „Mock ludzkie zoo”.  

Czytaj więcej

Dzisiaj: Festiwal Szantowy w Darłowie

  •  

Zespół Szkół Morskich w Darłowie zaprasza w najbliższy poniedziałek – tj. 24/04/2017 do sali kina Bajka (ul. Morska 56), gdzie odbędzie się I Festiwal Szantowy. Zgłosiło się do niego 51 osób, dla których szanta czyli pieśń żeglarzy jest ważna i bliska sercu. Wśród zespołów i wokalistów zobaczymy reprezentantów m.in. ze Szczecina, Kołobrzegu, Mścic, Ustki i Darłowa.

Czytaj więcej

Otwarcie wystawy Anny Skrzynkowskiej w Terminalu Sztuki

  •  
W dniu jutrzejszym (tj. 19 sierpnia 2011) Terminal Sztuki w Darłówku Zachodnim zaprasza na wernisaż kolejnej wystawy. Będzie to trzecia z kolei odsłona tego niezwykle przyjaznego artystom wnętrza, prezentująca tym razem prace malarki Anny Skrzynkowskiej. Artystka zaprezentuje retrospektywny przegląd swojej niezwykle bogatej twórczości. Zobaczymy prace malarskie, rysunki, kolaże, projekcje multimedialne, fotografie oraz inspirujące wyobraźnię dzieła, których tworzywem jest fascynujące kolorem i formą szkło witrażowe.

Czytaj więcej