Apartament nad morzem - jak wynająć z zyskiem?

Zakup lokalu nad morzem można dziś traktować jako wyjątkowo rentowną inwestycję i to do tego podwójną. Własny apartament, położony w dogodnej lokalizacji to idealne miejsce na wypoczynek podczas wakacji czy długich weekendów i jednocześnie nieruchomość, którą można korzystnie wynająć wtedy, kiedy stoi pusta. Jakie działania warto podjąć, by lokal cieszył się dużym zainteresowaniem wśród turystów? Jak przygotować apartament pod wynajem?

 

Dlaczego Bałtyk

Posiadanie lokalu nad morzem zawsze dawało szansę na zysk. Jednak w ostatnich latach inwestycja w apartamenty stała się szczególnie korzystna. A to dlatego, że wzrosło zainteresowanie polskimi, nadmorskimi kurortami. Ma to związek z tym, że:

  • po pierwsze: nad Bałtykiem jest znacznie bezpieczniej niż w wielu zagranicznych kurortach;

  • po drugie: standard oferowanych usług jest wyższy niż ten prezentowany jeszcze kilka lat wcześniej;

  • po trzecie: sezon nad polskim morzem wydłuża się, turyści chętnie przyjeżdżają nad Bałtyk wczesną wiosną, późną jesienią a nawet zimą;

  • po czwarte: coraz częściej spotkania biznesowe, szkolenia i konferencje są aranżowane w miejscach szczególnie atrakcyjnych, pozwalających na połączenie przyjemnego wykorzystania czasu z pożytecznym.


Okoliczności zatem są sprzyjające, jednak wynajmujący musi wiedzieć jak je wykorzystać, by nad Bałtykiem naprawdę zarobić. Jak sprawić, by klienci z gąszcza różnorodnych ofert wyłowili właśnie naszą?

Coraz wyższe oczekiwania klientów

Współcześni klienci szukają rozwiązań komfortowych i nowoczesnych. Jeśli więc chcemy, by turyści spojrzeli na nasze m4 łaskawym okiem musi on spełniać najwyższe standardy.

Najważniejsze jest to, by apartament:

  1. 1. Był położony w dogodnej lokalizacji. Najlepiej blisko morza i całej związanej z nim infrastruktury. Wtedy już na starcie mamy większe szanse na rezerwację. Turyści przyjeżdżają, by odpoczywać i jednocześnie, by się bawić, dlatego też miejsca, które tętnią życiem są dla nich szczególnie atrakcyjne. Najwięcej osób chętnych znajdziemy, jeśli nasz lokal znajduje się w centrum kurortu. Dodatkowym atutem będzie dobre połączenie komunikacyjne z dworcem kolejowym oraz lotniskiem.
  2. 2. Światowe standardy. Apartament, który chcemy wynająć powinien spełniać pewne kryteria, które obowiązują na całym świecie. W czasach błyskawicznego rozwoju nowoczesnych technologii podstawę stanowi darmowy dostęp do Internetu, zwłaszcza, że ludzie wykorzystują połączenie sieciowe w różnego typu codziennych sytuacjach, nie tylko na urządzeniach stacjonarnych, ale przede wszystkim na mobilnych.
  3. 3. Wyposażenie. Klienci, którzy zastanawiają się nad wyborem lokalu biorą pod uwagę wyposażenie i ogólną estetykę budynku. Im bardziej komfortowy będzie nasz lokal tym większa szansa na to, że zostanie zarezerwowany, a być może także polecony znajomym i rodzinie. Absolutną podstawą w tym temacie jest sprawdzenie działania wszelkich instalacji i w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów dokonanie naprawy.

 

Obowiązki najemcy

Decydując się na wynajem lokalu musimy być świadomi szeregu spoczywających na naszych barkach obowiązkach. Przyjmowanie rezerwacji, udzielanie odpowiedzi na pytania zainteresowanych, wydawanie i odbieranie kluczy, sprzątanie pomieszczeń, regulowanie wszelkich formalności – to tylko część zadań, które będziemy musieli wykonać jeśli chcemy zajmować się obsługą lokalu samodzielnie. Doglądanie wszystkiego wymaga wysokiej dyspozycyjności i mieszkania w pobliżu apartamentu, by w razie potrzeby dokonać interwencji. Czy zatem jeśli na co dzień mieszkamy dość daleko od lokalu lub gdy inne obowiązki sprawiają, że na zajęcie się wszystkim brakuje nam czasu to dyskwalifikuje nas jako najemców? Niekoniecznie. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie oddanie zarządzania obiektem w ręce profesjonalistów.

Co można zyskać zlecając zarządzanie obiektem?

Jeśli zdecydujemy się na to, by zlecić zarządzanie swoją nieruchomością nie musimy już martwić się o jej stan. W zależności od tego jak jest nam wygodniej możemy zlecić sprzątanie obiektu i wymianę materiałów eksploatacyjnych lub w połączeniu z kompleksową obsługą gości. Jeśli czasu mamy szczególnie mało to możemy nawet zlecić regulowanie opłat, a nawet nadzór nad prowadzeniem remontu w obiekcie. W przypadku ostatniego z rozwiązań nasza rola ogranicza się wyłącznie do odbierania opłat za wynajem.

Posiadacze apartamentów z Darłówka i okolic mogą rejestrować swoje lokale na stronie ApartamentyDarlowko.pl. Oferowana jest tam nie tylko kompleksowa obsługa lokalu, ale również dodatkowa reklama, pozwalająca na pozyskanie nowych gości. Każdy obiekt w bazie jest prezentowany na stronie i to w sposób nowoczesny, co daje nowe szanse na znalezienie go przez turystów drogą elektroniczną. A zatem opcję tą warto polecić każdemu, kto posiada nadmorski apartament i chce by zaczął on przynosić dochody.

Na wynajmie można zarobić przez okrągły rok

Popularność wypoczynku nad morzem wpłynęła na wzrost zainteresowania inwestorów tymi terenami. Jeśli sami jesteśmy posiadaczami apartamentu nad morzem to możemy to potraktować jako dobrą inwestycję i miejsce wypoczynku w jednym. Jednak bez dobrej reklamy na rezultaty trzeba czekać bardzo długo. Jeśli nie mamy czasu na załatwianie wszelkich formalności to możemy zlecić zarządzanie osobie, która wszystkim zajmie się kompleksowo. Na terenie Darłówka i okolic warto zajrzeć na stronę ApartamentyDarlowko.pl i korzystać z możliwości promocji przez cały rok, zwłaszcza, że wiele osób nie tylko spędza w nadmorskich kurortach lato, ale także chłodniejsze dni w roku.