Dlaczego warto zaufać doradcy kredytowemu?

Artykuł sponsorowany.
Niewiele osób może pozwolić sobie na zakup mieszkania czy domu bez wsparcia finansowego ze strony banku bądź innej instytucji zajmującej się udzielaniem kredytów. Pożyczka na zakup nieruchomości to kwota rzędu kilkuset tysięcy złotych i dlatego warto byłoby zwrócić się o pomoc do specjalisty.

 

 

Długoterminowa pożyczka bankowa a świadomość kredytobiorcy

Nie ulega wątpliwości, że skontaktowanie się z doradcą kredytowym będzie bardzo korzystnym posunięciem. Jeżeli przeciętny kredytobiorca decyduje się na wzięcie kilkuset tysięcy złotych pożyczki, to powinien mieć pewność, że wybór, jakiego dokonał, jest najlepszą z opcji.

Taką gwarancję jest w stanie dać profesjonalista, który rozpatrzy wszystkie możliwe warianty i wybierze tę z opcji, która dla zainteresowanej kredytem osoby będzie najbardziej korzystna. W Polsce tylko nieliczni pożyczkobiorcy posiłkują się wiedzą i doświadczeniem doradców kredytowych, podczas gdy na przykład w Niemczech większość osób nie podejmuje żadnej wiążącej decyzji bez konsultacji ze swoim doradcą kredytowym.

 

Kim jest doradca kredytowy?

Banki proponują wiele form kredytów, jednak nie wszystkie z nich są udzielane na takich samych zasadach. Doradca kredytowy to taki specjalista, którego rola polega na udzielaniu pomocy podmiotom ubiegającym się o udzielenie kredytu. Zajmuje się zarówno osobami prywatnymi, jak i przedsiębiorstwami, wybierając dla nich najlepszą ofertę bankową.

Po nawiązaniu bezpośredniego kontaktu z klientem doradca kredytowy przeprowadza wstępną rozmowę, której celem jest zapoznanie się z tym, czego dana osoba oczekuje. W czasie szczegółowego wywiadu ustala niezbędne dla jego dalszych działań informacje, które dotyczą, takich elementów jak wysokość kredytu czy waluta, w jakiej powinien być udzielony. Ważny jest ponadto rodzaj kredytu oraz termin spłaty.

 

Kredyty hipoteczne jako długoterminowe zobowiązanie finansowe

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wiąże się z obciążeniem budżetu domowego na wiele lat (najczęściej od dwudziestu do trzydziestu) i dlatego trzeba dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe zarówno pod kątem zdolności kredytowej, jak i w aspekcie dotyczącym nawet dalekiej przyszłości. Chodzi przede wszystkim o wysokość comiesięcznych rat oraz możliwość ich spłacania.

Kredyty hipoteczne mają to do siebie, że do momentu, kiedy pożyczkobiorca nie zostanie pełnoprawnym właścicielem mieszkania, czyli mówiąc najprościej, nie wprowadzi się do niego, ma obowiązek spłacania odsetek od kapitału. Z czasem po zasiedleniu mieszkania lub domu zaczyna wraz z odsetkami spłacać kapitał.

Osoby, które nie posiadają ekonomicznego wykształcenia, w celu uniknięcia błędów wskutek albo niewiedzy, albo braku świadomości, z jak trudną materią mają do czynienia, powinny zaufać doradcy kredytowemu, który z pewnością ich nie zawiedzie.

Artykuł poleca doradca kredytowy http://malyga-poznan.pl