Mallorca - Atrakcje turystyczne

Artykuł sponsorowany.
Mallorca jest największą wyspą hiszpańskiego archipelagu Balearów. To również jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie basenu Morza Śródziemnego. Kurorty turystyczne Mallorki oferują najwyższy standard wypoczynku oraz aktywnej zabawy. Dzięki licznym wypożyczalniom samochodów, rowerów i sprzętów wodnych, możliwe jest zwiedzenie praktycznie całej wyspy.

 

 

Odpoczynek na Mallorce

Jednym z najważniejszych portów w basenie Morza Śródziemnego jest miejscowość Palma de Mallorca. Znajduje się tutaj jedna z najważniejszych budowli sakralnych w całej Hiszpanii, czyli katedra La Seu. Miejscem wartym odwiedzenia podczas wczasów z rodziną jest natomiast Alcudia. Zatoka ta bardzo chętnie wybierana jest przez polskich turystów, ponieważ znajduje się tam długa, kilkudziesięciukilometrowa plaża, której widok zapiera dech w piersiach. Zwolennikom pieszych i rowerowych wycieczek z pewnością spodoba się Paguera, czyli piękna miejscowość położona pośród lasów oraz gajów piniowych.

 

Dobra zabawa i aktywny wypoczynek

Najbardziej rozrywkową miejscowością Mallorki jest El Arenal, w której znajduje się wiele dyskotek i klubów. Kurort ten odwiedzany jest przede wszystkim przez turystów z Europy, jednak spotkać można tam ludzi również z innych zakątków świata. Dużą popularnością cieszy się również Magaluf, rozrywkowa miejscowość z licznymi hotelami wysokiej klasy. Amatorzy aktywnego wypoczynku powinni zainteresować się przede wszystkim pobytem w miejscowości Can Pastilla, która posiada bardzo szeroką ofertę sportów wodnych. Jest tam również zlokalizowany doskonale wyposażony aquapark - Aqualand.

 

Atrakcje turystyczne

Mallorca to wyspa niezwykle bogata pod względem geologicznym. Warto zobaczyć chociażby najpopularniejszą plażę, czyli mierzącą ponad 6 kilometrów Playa de Palma. Jedną z najpiękniejszych plaż jest natomiast Es Trenc, która posiada wyjątkowo piaszczysty brzeg i zniewala pięknem turkusowej wody. Ogromne wrażenie robi również zatoka Sa Calobra z pięknymi skałami nadbrzeżnymi, położona niedaleko pasma górskiego Serra de Tramontana. Na Mallorce znajdują się także jedne z najpopularniejszych jaskiń na świecie, czyli Coves des Hams i Coves del Drac, zwane smoczymi. Można w nich znaleźć ogromne podwodne jezioro Martel.

 

Zabytki i inne miejsca warte zobaczenia

Niezwykle urokliwym klimatem zniewala Validemossa. To właśnie w tym położonym w górach miasteczku mieszkał Fryderyk Chopin z George Sand. Wartym zobaczenia zabytkiem jest średniowieczny Castillo Bellver, który zachował się w doskonałym stanie. Jest to jedyny zamek o okrągłej formie architektonicznej, który znaleźć można w Europie. Atrakcję stanowi także pochodzący z XIV wieku Real Cartuja de Jesus de Nazaret w Valldemossie, będący klasztorem kartuzów. Miłośnicy przyrody nie powinni ominąć parku krajobrazowego Albufera. Mieszkają w nim liczne gatunki zwierząt, w tym również dzikie konie Camaruge.

 

Konsultacja: Villa Blue Sky Mallorca