Podpisano umowę na budowę mostowego połączenia Wyspy Łososiowej z ul. Lutosławskiego

  •  
W czwartek 9 listopada 2017, w gabinecie  Arkadiusza  Klimowicza burmistrza Darłowa podpisano umowę na budowę mostu z Wyspy Łososiowej w kierunku ulic Witolda Lutosławskiego i Józefa Wybickiego. Przy realizacji tej inwestycji zostanie wykorzystana konstrukcja dawnej „Kładki Kutrowskiej”. Wykonawcą zadania została firma Polwar S.A z Gdańska, która wygrała nieograniczony przetarg.  Roboty budowlano- montażowe  przeprawy kosztować będą miasto 2 398 500 zł.


Ponad połowę (55%) kosztów w postaci dofinansowania zostanie pokryte z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020. Roboty budowlane rozpoczną się z początkiem 2018 roku.                                                                                          

Na wyspie posadzone zostaną nowe rośliny, zamocowane tablice informacyjne oraz tzw. Info- kioski. Pojawią się też rzeźby podkreślające bliskość rzeki Wieprzy. Ponadto na kładce, która zostanie podświetlona  będą zamontowane lunety obserwacyjne. Dodatkowe koszty związane z upiększeniem wyspy i wzbogaceniem w nasadzenia, elementy małej architektury, infokioski, lunety itp. szacuje się   na ok. 533 tys. zł.

L. Walkiewicz