Ekologiczne uprawy

  •  
Artykuł sponsorowany
Liczba ludności  na świecie wciąż rośnie i coraz trudniejsze staje się zabezpieczenie żywności dla miliardów konsumentów. W tym celu koncerny stosują coraz więcej substancji chemicznych w pożywieniu, aby mogło ono dłużej poleżeć na półce sklepowej.   Uprawy roślinne są poddawane ciągłym opryskom, w których nie brakuje szkodliwych dla nas substancji.  Coraz więcej ludzi wiąże różnego rodzaju choroby z jakością pożywienia. Dlatego z roku na rok przybywa osób, które starają się zdrowo odżywiać  i kupować produkty ekologiczne.

 

Robiąc zakupy w supermarkecie ciężko będzie nam znaleźć ekologiczne warzywa pozbawione pestycydów.  Musimy zatem szukać ich na specjalnych eko-kioskach czy lokalnych targowiskach, często pokonując  wiele kilometrów. Możemy również zamawiać ekologiczne warzywa przez Internet, kupując je w specjalnych gospodarstwach rolnych.  Niestety wciąż jednak nie mamy pewności, że to co kupiliśmy jest faktycznie zdrowe.

 

Działka, taras, balkon
Najlepszym   sposobem na zdrowe odżywianie jest samodzielna uprawa  ekologicznych warzyw na działce, tarasie czy balkonie. Niewielki nakład pracy pozwoli nam cieszyć się z produktów pozbawionych jakichkolwiek sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony. Kiedy mamy już miejsce na ich uprawianie należy pomyśleć o nasionach.

 

Certyfikat Agro BIO Test

Jeśli zależy Ci na ekologii  to na pewno zainteresują  Cię  certyfikowane nasiona ekologiczne. Pochodzą one od roślin niemodyfikowanych genetycznie, a przy ich uprawie nie stosowano absolutnie żadnych sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony. Rośliny te  posiadają wysoką odporność na choroby i szkodniki.

Gdzie możemy je kupić?  Najprościej w sklepie internetowym działającym pod adresem  https://sklep.swiatkwiatow.pl/nasiona-ekologiczne/