Państwowa Straż Pożarna - Dzień Strażaka 2014 w Darłowie

  •  

23 maja 2014 roku, o godzinie 12.00, na Placu Tadeusza Kościuszki w Darłowie odbyła się uroczystość związana z Powiatowymi Obchodami Dnia Strażaka. Uroczystość ta była doskonałą okazją do podziękowania strażakom za ich służbę, codzienną gotowość niesienia pomocy potrzebującym. Podczas apelu wręczone zostały odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczeni zostali:

- st. ogn. PODLIPNY KRZYSZTOF
- mł. ogn. LEWIŃSKI PIOTR


Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:
w korpusie oficerów
- st. kpt. WOJCIECHOWSKI MACIEJ stopień MODSZEGO BRYGADIERA
- kpt. SŁUPSKI PIOTR stopień STARSZEGO KAPITANA

w korpusie aspirantów
- st. asp. STERMACH MIROSŁAW stopień ASPIRANTA SZTABOWEGO
- asp. GRUDZIEŃ PIOTR stopień STARSZEGO ASPIRANTA
- asp. KRUCZYŃSKI MAREK stopień STARSZEGO ASPIRANTA
- asp. ŚPIEWAK GRZEGORZ stopień STARSZEGO ASPIRANTA
- mł. asp. SIECIŃSKI MARIUSZ stopień ASPIRANTA

w korpusie podoficerów
- st. sekc. WIĘCEK JACEK stopień MŁODSZEGO OGNIOMISTRZA
- st. sekc. KURASIŃSKI GRZEGORZ stopień MODSZEGO OGNIOMISTRZA
- sekc. GŁUSZEK MARCIN stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO
- sekc. KRÓTKI MICHAŁ stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO
- sekc. MAZIARZ ŁUKASZ stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO
- sekc. REŃSKI TOMASZ stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO
- sekc. RUPNIEWSKI GRZEGORZ stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO

w korpusie szeregowych
- str. NATKAŃSKI ŁUKASZ stopień STARSZEGO STRAŻAKA
- str. STRUSKI MARCIN stopień STARSZEGO STRAŻAKA

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, z okazji Dnia Strażaka za szczególne zaangażowanie w służbie przyznał mł. bryg. Maciejowi Wojciechowskiemu nagrodę pieniężną.

Podczas uroczystego apelu odbyła się również ceremonia wprowadzenia nowego samochodu pożarniczego do podziału bojowego. GCBA 5/32 – ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy zbudowany na podwoziu SCANIA P400 o napędzie terenowym. Pojazd posiada zbiornik wodny o pojemności 5 m3 oraz 500 litrowy zbiornik na środek pianotwórczy. Wyposażony jest w dwuzakresową autopompę firmy Ruberg o wydajności 32 hektolitry/min przy ciśnieniu 10 bar, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy oraz armaturę wodno – pianową. Pojazd stacjonował będzie na Posterunku PSP w Darłowie. Został zakupiony z funduszy: Komendy Głównej PSP w Warszawie, Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Miasta Darłowo oraz Gminy Darłowo. Pozyskany pojazd w sposób znaczący poprawi bezpieczeństwo i wpłynie na skuteczność i niezawodność strażaków w realizacji zadań ustawowych.

Podczas uroczystości, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, st. kpt. Krzysztof Pietruszka w podziękowaniu za współpracę i pomoc finansową na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu sławieńskiego wręczył symboliczne miniaturki wozu strażackiego oraz statuetki dla osób na co dzień współpracujących z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie.

W uroczystości udział wzięli: władze samorządowe, dowódcy i komendanci służb mundurowych, dyrektorzy urzędów, prezesi firm i instytucji.

Zobacz więcej zdjęć z tej imprezy w naszej galerii.

st. kpt. Piotr Słupski
Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Sławnie
 

  •