Policja rozbiła grupę włamywaczy z terenu Sławna i Darłowa

  •  

Funkcjonariusze ze Sławna i Darłowa rozbili 4-osobową grupę dokonującą włamań na terenie naszego powiatu. Od kilku miesięcy na naszym terenie dochodziło do serii włamań do domków letniskowych, które pozostawione bez opieki poza sezonem letnim były łatwym celem dla przestępców. Oprócz domków mężczyźni dokonywali kradzieży z pomieszczeń gospodarczych i pojazdów.


Łupem włamywaczy padało wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej czterech mężczyzn zostało zatrzymanych. 22, 24 i 27-latek to mieszkańcy okolic Darłowa. Ich 36-letni kompan pochodzi z okolic Sławna. Mężczyźni usłyszeli łącznie 19 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Podczas przeszukań u mężczyzn odnaleziono część skradzionego mienia. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policja zwraca się do właścicieli domków, którzy mogli paść ofiarą włamywaczy o zgłaszanie się do KP Darłowo celem złożenia zawiadomienia oraz identyfikacji odzyskanego mienia.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sławnie
 

  •