Areszt za rozbój w Darłowie

  •  

Kryminalni z Komisariatu Policji w Darłowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili przechodnia i zabrali mu pieniądze, kartę do bankomatu oraz telefon komórkowy. Obaj sprawcy zostali aresztowani przez sąd na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Pokrzywdzony szedł późnym wieczorem jedną z darłowskich ulic. Został zaczepiony przez mężczyzn, którzy bez żadnego powodu pobili przechodnia i zabrali mu pieniądze, telefon komórkowy oraz kartę do bankomatu, a potem uciekli. O całym zdarzeniu pokrzywdzony opowiedział pracownikom jednej ze stacji benzynowych, którzy powiadomili policję.
Sprawą zajęli się kryminalni z darłowskiego komisariatu. Następnego dnia po zdarzeniu ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Darłowa w wieku  26 i 32 lat. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie.  Zabrany w sprawie materiał dowodowy trafił do prokuratury, gdzie sprawcom przedstawiono zarzut dokonania rozboju. Jeszcze tego samego dnia obaj trafili przed oblicze sądu, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za objęte zarzutem przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawiania wolności

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sławnie