Noc długich noży w Darłowie

  •  

W nocy z soboty na niedziele w Darłowie doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niebezpiecznych narzędzi.  Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godz. 20:40 na jednej ze stacji paliw. Dyżurny otrzymał informację, że były pracownik najpierw zadzwonił do niego grożąc mu pozbawieniem życia, a następnie przyjechał do niego do pracy i zaczął wymachiwać maczetą.


Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce gdzie zastali 32-letniego mieszkańca Krakowa. M
ężczyzna został zatrzymany, a maczeta zabezpieczona. W chwili zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał ponad 2,2 promila. Krakowiak za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem. Grozi mu grzywna do 5000zł.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Wilków Morskich. Zgłaszający zgłosił, że kierujący pojazdem BMW uderzył w jego pojazd i zaczął wymachiwać nożem do zgłaszającego i osób postronnych. Patrol poinformował, że zatrzymał 23-letniego mieszkańca Jastrowia. Mężczyzna w chwili zatrzymania wydmuchał 1,7 promila. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a noc spędził na izbie wytrzeźwień. O Dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sławnie