Technologia użytkowa w twoim domu

 

Z dobrodziejstw współczesnych technologii korzysta właściwie każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu. Nowoczesne rozwiązania otaczają nas ze wszystkich stron i przeważnie oznaczają spore ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu.

Również nasze domy są w coraz większym stopniu naładowane elektroniką, a posiadanie pewnych urządzeń, bez których nie możemy się obyć, jest wspólne niemal dla wszystkich domostw.

Inteligencja przede wszystkim

W żadnym domu nie może zabraknąć pewnych rzeczy, które po prostu sprawiają, że zajmowanie się nim jest zwyczajnie łatwiejsze. Urządzenia, które pomagają nam w sprzątaniu, gotowaniu i praniu na dłuższą metę przynoszą wymierne korzyści w postaci oszczędności czasu i pieniędzy. Oczywiście, i tak dobieramy sobie sprzęt do swoich potrzeb i możliwości. Nie każdy zechce zainwestować w zmywarkę, nie wszyscy potrzebują ogromnej lodówki czy kilku osobnych akcesoriów do prania, suszenia i tym podobnych.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by takie rozwiązania stosować u siebie, a trzeba wiedzieć, że wybierać możemy spośród propozycji z najwyższej półki. Dzisiejsze artykuły gospodarstwa domowego i inne sprzęty zyskują sobie coraz częściej miano inteligentnego. Nie dziwi nas popularność smartfonów, które przecież trzymamy blisko siebie, czy to w domu czy gdziekolwiek indziej, i bez których nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania.

Urządzeń, które mogą łączyć się z internetem i usprawniać działanie domu jako całości jest oczywiście więcej. Na rozwiązania tak zwanego smart home, czyli systemu automatyki domowej, składają się najczęściej systemy bezpieczeństwa (kamery, czujniki), oświetlenie, gniazdka elektryczne, ogrzewanie, a także panele sterujące tym wszystkim. Dzięki temu możemy kontrolować na bieżąco sytuację w domu, na przykład za pomocą aplikacji na telefonie.

Gry kochają technologię

Mimo, że telefony i urządzenia mobilne mają tyle funkcji, że bez problemu załatwimy dzięki nim wiele spraw, posiadanie komputera to raczej oczywista sprawa dla znacznej części z nas. Laptopy służą nam najczęściej do pracy i przeglądania internetu, natomiast lepszy ekwipunek to zwykle stanowisko do grania. A w dzisiejszych czasach zdecydowane jest co robić pod tym względem. Mnóstwo rodzajów i gatunków gier wideo, opcje multiplayer i inne, ciekawe rozwiązania sprawiają, że zapaleni gracze inwestują środki w nowy sprzęt i akcesoria.

Rozwój komputerów i internetu przyczynił się też do wzrostu popularności starszych gierek, a nawet wzniósł niektóre klasyki na zupełnie inny poziom. Doskonałym tego przykładem są wszelakie gry  karciane i kasynowe, które połączone z bogactwem asortymentu, ciekawymi ofertami jak bonusy powitalne, promocjami i innymi ułatwieniami, bez wątpienia wzbudzają olbrzymie zainteresowanie. Do tego trzeba dodać inne platformy i konsole, na które robi się dziś mnóstwo wciągających gier, a technologia ma tu również spore znaczenie. Mamy mnóstwo dostępnych akcesoriów, coraz lepsze wykorzystanie Wirtualnej Rzeczywistości, a już niedługo kolejna generacja konsolowego sprzętu od Play Station i Microsoft.

Nowoczesna telewizja

Jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania czasu wolnego w dalszym ciągu pozostaje telewizja. Nawet jeśli dzisiaj inaczej rozumiemy oglądanie telewizji, gdzie odchodzi się od tradycyjnych kablówek na rzecz materiałów z sieci, a zwłaszcza platform streamingowych. O tym, jak popularna jest to opcja niech świadczy mnogość nowych propozycji, gdzie jeszcze do niedawna mieliśmy głównie pionierskiego w tej dziedzinie Netflixa.

Żeby cieszyć się dobrymi filmami, serialami i innym ciekawymi produkcjami wcale nie trzeba klasycznego telewizora, ale jeśli jest to dla nas ważna forma relaksu i sposób na brzydkie wieczory, warto zainwestować w Smart TV, czyli inteligentny telewizor. Oferuje on zwykle mnóstwo funkcji, których próżno szukać w starszych modelach. Chodzi zwłaszcza o możliwość instalacji dodatkowych aplikacji, korzystania z serwisów społecznościowych, przeglądania internetu czy używania komunikatorów głosowych.

Warto przy tej okazji wspomnieć o takich pomysłach jak wirtualny asystent (albo asystentka), umieszczanych w smartfonach, urządzeniach mobilnych i inteligentnych głośnikach. Najbardziej znane to te od Amazona (Alexa) i Apple (Siri). Najbardziej pomocne mogą się okazać właśnie w strefie rozrywki. Umożliwiają łatwe sterowanie komputerem czy telewizorem, dzięki czemu szybko wyszukamy coś w sieci, włączymy ulubioną muzykę albo serial.