Nie wypalaj traw apel strażaków

  •  

Kilka dni słonecznej pogody sprawiło, że strażacy coraz częściej wzywani są do gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków. Pomimo tego, iż proceder wypalania traw jest zabroniony obowiązującymi przepisami, od wielu lat jest w naszym społeczeństwie powszedni. Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska.

Czytaj więcej

Strażacy apelują !

  •  


W ubiegłym sezonie grzewczym, Państwowa Straż Pożarna, na terenie powiatu sławieńskiego, wyjeżdżała 76 razy do zdarzeń, których przyczyną powstania była wada urządzeń grzewczych oraz nieszczelność przewodów kominowych.

Czytaj więcej

Dąbki: Strażacy uratowali tonącego w morzu

  •  
3 września br., o godz. 16:03 dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o tonącej osobie w morzu w miejscowości Dąbki. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Posterunku w Darłowie. Jak się później okazało, 65 letni mężczyzna wypłynął w morze i opadł z sił. Osoba ta znajdowała się w odległości około 300 metrów od linii brzegowej.

Czytaj więcej

Darłowo uszkodzenie przewodu gazowego

  •  
19 marca 2015 roku, o godz. 15 : 24 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania, otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu przewodu gazowego, w Darłowie, na ulicy Leśnej. Do zdarzenie zadysponowano 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Posterunku w Darłowie oraz Policję. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono uszkodzenie rury gazowej w wykopie ziemnym.

Czytaj więcej

Państwowa Straż Pożarna - jak zachować się podczas silnych wiatrów, intensywnych opadów oraz burzy

  •  

Burze, intensywne opady deszczu, śniegu oraz silny porywisty wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają. Powodowane są najczęściej szybko przemieszczającymi się niżami. Wszystkie są bardzo niebezpieczne. Powodują zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne.

Czytaj więcej