Jak można ogłosić upadłość firmy?

 Kiedy dochodzi do zdarzenia, gdy przedsiębiorca jest niewypłacalny, konieczne staje się wnioskowanie o upadłość działalności. Często to jedyny sposób na to, aby uwolnić się od długów i poradzić z bardzo stresującą i niekomfortową sytuacją. Jednak najpierw trzeba spełnić kilka kryteriów, a później złożyć odpowiednio skonstruowane pismo do sądu.

Czytaj więcej

Listwy elewacyjne i inne materiały budowlane - 3 kwestie przy wyborze miejsca zaopatrzenia

Kiedy szykuje się przedsięwzięcie budowlane lub prowadzi się stałą działalność gospodarczą w tym właśnie zakresie, niejednokrotnie bardzo istotną kwestią jest zaopatrzenie w odpowiednie materiały. Takie przedmioty jak profile elewacyjne, kątowniki, czy też inne produkty mogą okazać się niezbędne w określonych działaniach. Ważny jest tutaj także wybór miejsca, w którym zakupimy tego rodzaju elementy. Warto zastanowić się nad tym, jakie kryteria wziąć pod uwagę oraz co jest tutaj dla nas ważne.

Czytaj więcej

Transport kontenerów przy pomocy wozu bramowego

 

Trudno wyobrazić sobie transport intermodalny ładunków bez skojarzenia z kontenerem. Kontener to jednostka transportowa w formie wielkiego metalowego, prostokątnego kufra, która służy do transportu ładunków opakowanych w pudełkach, na paletach, w skrzyniach, na szpulach itp. To właśnie kontenery są wykorzystywane w transporcie morskim i kolejowym. Do przeładunków kontenerów zazwyczaj służą dźwigi lub wózki widłowe o dużym udźwigu. Poznajcie wóz bramowy służący do transportu oraz składowania kontenerów.

Czytaj więcej