Dieta pudełkowa - jakie ma zalety?

Zdrowy styl życia zawładnął całym internetem i coraz więcej osób stara się udowodnić, że wprowadzanie zmian, które korzystnie wpłyną na nasze zdrowie może być naprawdę proste. Bardzo ważną rolę w takim stylu życia pełni zdrowe odżywianie. Jednak nie każdy z nas ma czas, możliwości czy nawet ochotę na przygotowywanie zbilansowanych posiłków na co dzień. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę ze zdrowym odżywaniem lub nie wiemy jak się za to zabrać to warto postawić na catering dietetyczny.

Czytaj więcej

Kursy walut

Wynalezienie środków płatniczych, czyli pieniędzy, bez wątpienia było jednym z przełomowych momentów w rozwoju cywilizacji. Pozwoliło na wymianę dóbr i usług, rozpędzając całą machinę szeroko rozumianego rozwoju, przyczyniło się do narodzenia kapitalizmu. Dzisiaj niezwykle trudno wyobrazić sobie świat bez "forsy". Poszczególne państwa mają swoje waluty, a ich kursy na światowych giełdach są jednym z wyznaczników kondycji gospodarczej. Co więcej, kurs najważniejszych walut świata, takich jak dolar amerykański, funt brytyjski czy euro, jest wyznacznikiem nie tylko rozwoju gospodarczego, ale też sytuacji politycznej i społecznej. Gdy wrze, gdy dzieją się ważne polityczne zmiany czy batalie, kurs walut może tąpnąć, pozostawiając w ten sposób w chaosie nie tylko ludzi, ale całe narody.

Czytaj więcej

Charakterystyka walut

 Waluty w obecnych czasach mają bardzo duże znaczenie na terenie praktycznie wszystkich państw na świecie. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także zapoznać się z ich specyfiką.

Czytaj więcej

Jak zrobić meble z palet? - upcykling w dobrym wydaniu

 Samodzielnie wykonane meble z palet to bardzo popularny sposób na ciekawe i bardzo funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Co ważne, tego typu meble mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w mieszkaniu, jak i w ogrodzie czy na tarasie. Ponadto, meble z palet poza swoją uniwersalnością, atrakcyjnym wyglądem oraz niską ceną wpisują się również w bardzo popularny trend działań proekologicznych na rzecz ochrony przyrody. Warto zatem odpowiedzieć na pytanie: Jak zrobić meble z palet?

Czytaj więcej