Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk (ur. 13 grudnia 1980 w Sławnie) - polska aktorka i piosenkarka . Mieszkała w nadmorskim Darłowie, gdzie nadal mieszka jej bliska rodzina.

Zadebiutowała w wieku 14 lat w musicalu Janusza Józefowicza. Natomiast jej debiutem na dużym ekranie był film Macieja Ślesickiego „Sara” w (1997) roku, gdzie zagrała u boku takich sław jak Bogusław Linda i Cezary Pazura.

Czytaj więcej

Arleta Bojke

Arleta Bojke - dziennikarka Telewizji Polskiej, reporterka programów informacyjnych "Wiadomości" TVP1, "Panoramy" TVP2, TVP INFO, TV Polonia, od maja 2010 do grudnia 2013 korespondentka Telewizji Polskiej w Moskwie.
Urodzona 26 kwietnia 1984 w Elblągu, ale wychowała się w Darłowie, gdzie mieszkają jej rodzice Ewa (była wiceburmistrz Darłowa) i Mieczysław Bojke (lekarz weterynarii).

Czytaj więcej

Eryk I Pomorski - król Norwegii, Szwecji i Danii

ERYK I POMORSKI żył w latach 1382-1459. Urodzony na darłowskim zamku, był  najstarszym synem  Warcisława VII oraz Marii- księcia Meklemburgii i Szwerinu.  Eryk był prawnukiem  Waldemara IV Odnowiciela (króla Danii) oraz króla Kazimierza Wielkiego (wg niektórych źródeł).

Czytaj więcej

Przemysław Gosiewski

Przemysław Edgar Gosiewski (ur. 12 maja 1964 w Słupsku, zm. 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku) – polski polityk, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości, minister-członek Rady Ministrów oraz wiceprezes Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.
Wychował się w Darłowie gdzie nadal mieszka jego matka- Jadwiga Czarnołęska- Gosiewska.

Czytaj więcej