Internetowe Darłowo coraz więcej mieszkańców korzysta z kantorów internetowych!

Kiedyś żeby sprzedać lub kupić walutę obcą, musieliśmy iść do banku lub kantoru stacjonarnego, stanąć grzecznie w kolejce, swoje odczekać i dopiero wtedy mogło dojść do transakcji. Dziś możemy wymieniać waluty nie ruszając się z domu – okazuje się, że coraz więcej mieszkańców Darłowa korzysta z wymiany walut online!

 

 

Nowocześni mieszkańcy Darłowa

Szacuje się, że w 2014 roku Polacy wymienili przez internet waluty o wartości 25 miliardów złotych, a eksperci prognozują, że w tym roku może to być dużo więcej – nawet ponad 30 miliardów złotych! Z wymiany walut online korzystają różne grupy Polaków: kredytobiorcy (m.in. frankowicze), przedsiębiorcy współpracujący z zagranicznymi firmami, ale także turyści, czy osoby zarabiające na wahaniach kursów.

Zapytaliśmy więc kilkudziesięciu mieszkańców Darłowa o to, czy kiedykolwiek korzystali z usług kantoru internetowego. Jak się okazuje, większość ankietowanych osób, zwłaszcza młodych przynajmniej raz w życiu wymieniała walutę online. Wśród tych ludzi możemy wyróżnić korzystających ze społecznościowych platform wymiany walut, z wymiany waluty w banku poprzez jego aplikacje mobilne i strony internetowe oraz tych, którzy skorzystali z kantoru internetowego.

 

Ci mieszkańcy Darłowa, którzy mieli styczność z wymianą waluty online chwalą sobie przede wszystkim wygodę, jaką daje ta forma transakcji; nie trzeba wychodzić z domu, nie trzeba pamiętać w jakich godzinach otwarta jest placówka, nie trzeba się spieszyć - wystarczy mieć dostęp do internetu.

 

Wymiany walut online można dokonać o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu nigdy nie jest za późno. Każdy Darłowianin, który miał styczność z wymianą walut online, zauważa także, że ten sposób jest dużo bardziej opłacalny niż tradycyjna wizyta w kantorze.

 

Najbardziej korzystna forma wymiany waluty to wymiana w niezależnym kantorze internetowym! Zwłaszcza, że te najlepsze, np. ergokantor.pl oferuje swoim stałym Klientom możliwość indywidualnej negocjacji cen.

 

 


Oszczędność w zasięgu ręki

Jak wiemy, coraz więcej (wydawałoby się tradycyjnych) biznesów przenosi swoje usługi do sieci internetowej. To tutaj łatwiej znaleźć klienta, łatwiej i taniej też do niego dotrzeć. Prowadzenie e-firmy powiększa też nasz zasięg – Klientem może być nie tylko sąsiad czy kuzyn, ale osoba z drugiego końca kraju, ba, nawet spoza jego granic. Chyba każdy z nas dokonał chociaż jednego zakupu w sklepie internetowym; dziś wolimy kupować online, ponieważ to oszczędność czasu, a niejednokrotnie i pieniędzy. Tak samo działają kantory internetowe.

 

Korzystając z internetu, możemy szybko porównać kursy walut w bankach, kantorach stacjonarnych i w tych internetowych. Wyniki nawet krótkiej analizy nas zszokują – różnice w oferowanych kursach każdej z tych instytucji różnią się, czasem nawet o kilkanaście procent. Jak to jest możliwe?

 

Internetowa natura kantoru wymiany walut sprawia, że są one w stanie oferować swoim Klientom bardzie korzystne kursy walut niż  standardowe placówki czy banki. Wirtualny kantor nie wymaga atrakcyjnego lokalu w centrum miasta, nie ponosi kosztów związanych z przechowywaniem i transportem gotówki, zatrudnia doskonale wyszkolonych pracowników, ale dzięki dobrej organizacji pracy może zatrudnić ich mniej. Stosunkowo wysokie koszty zaplecza informatycznego są równoważone praktycznie nieograniczoną skalą i zasięgiem działalności.

 

Ponadto kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex – dzięki temu masz dostęp do kursów bez opóźnienia czasowego, co pozwoli Ci na bieżąco podejmować decyzje.