Cypr - idealny kierunek na zimowy wyjazd


Zimowy urlop warto wykorzystać, aby chociaż na chwilę uciec od mrozu i śniegu. Nawet kilka dni spędzonych w cieplejszym i bardziej słonecznym miejscu może skutecznie poprawić nastrój oraz samopoczucie. Wśród ciekawych kierunków takiej podróży znajduje się między innymi Cypr.

 

 

Cypr oferuje przyjemne warunki także zimą i jest ciekawym celem podróży dla miłośników zabytków. Jednocześnie poza sezonem można liczyć na przystępne ceny. Chociaż w zimowych miesiącach jest za chłodno na opalanie się i kąpiele w morzu, wyspa oferuje inne atrakcje. Jednocześnie łagodny klimat będzie przyjemną odmianą od ujemnych temperatur. 

Osoby, które chcą zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc, powinny zdecydować się na zwiedzanie wyspy wynajętym samochodem. Dzięki temu uda się dotrzeć do wszystkich interesujących zabytków, a także zobaczyć malownicze krajobrazy dzikich plaż lub zagubionych wiosek. Alternatywą jest transport publiczny, który pozwala na odwiedzenie najważniejszych atrakcji, jednak jest zdecydowanie mniej wygodny. Lepszym rozwiązaniem mogą okazać się wycieczki rowerowe.


W czasie podróży na Cypr warto przede wszystkim odwiedzić Nikozję. To wyjątkowo ciekawe miasto jest jednocześnie stolicą dwóch krajów. Chociaż Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana za odrębne państwo, jednak podział miasta jest nadal bardzo wyraźny. Mur oraz wały obronne, dzielące Nikozję, nazywane są "Zieloną Linią". Stolica nie jest położona bezpośrednio nad morzem, jednak właśnie tutaj turyści mogą znaleźć wiele interesujących zabytków od pozostałości starożytnych budowli, przez budynki z czasów Cesarstwa Bizantyjskiego, po ciekawe przykłady nowoczesnej architektury. Z Nikozji można łatwo dostać się do innych wartych zobaczenia miejsc na całej wyspie.


Koszty podróży na Cypr poza sezonem są stosunkowo przystępne. W sfinansowanie takiego wyjazdu pomoże np. atrakcyjna chwilówka. Na rynku można znaleźć pożyczki na różne sumy także na bardzo korzystnych warunkach, dlatego sfinansowanie wymarzonego wyjazdu na piękną wyspę nie jest dużym problemem nawet przy braku oszczędności.