Terminarz rozgrywek polskiej drużyny w ME w piłce ręcznej

 


W dniach od 15 do 31 stycznia 2016 roku w Polsce odbędą się XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej mężczyzn. W turnieju udział weźmie 16 zespołów. Polska drużyna zagra trzy grupowe mecze z Serbią, Macedonią i Francją.

 

 

Rozgrywki grupowe Polaków

W trakcie Euro 2016 w piłce ręcznej polska drużyna pierwszy mecz w grupie A zagra – 15 stycznia o godz. 20.30 z Serbią, kolejny z Macedonią 17 stycznia o 20.30 i ostatni 19 stycznia także o 20.30 z Francją. Wszystkie trzy mecze będą rozgrywane w Krakowie. Mecze live oglądać można w  telewizji lub internecie.

 

Awans do półfinałów i finałów Mistrzostw Europy 2016

Po zakończeniu meczów grupowych do kolejnych rozgrywek awansują po trzy najlepsze drużyny. Zespoły z grupy A i B będą tworzyły nową grupę I, a drużyny z grupy C i D – grupę II. Mecze w grupie I odbędą się w Krakowie, a w grupie II we Wrocławiu. Półfinał Euro 2016 odbędzie się 29.01.2016 w Tauron Arenie w Krakowie. Zagra w nim drużyna, która zwyciężyła w grupie I i drużyna z drugiego miejsca w grupie II. Drugi półfinałowy mecz Mistrzostw Europy zagra najlepszy zespół z II grupy z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupie I. W meczu finałowym – 31.01.2016 r. zmierzą się drużyny, które zwyciężyły, przegrane zespoły zawalczą o brązowy medal.

 

Droga do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro

Złoci medaliści Euro 2016 wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, które odbędą się w sierpniu tego roku. Weźmie w nich udział ponad 10500 sportowców. Udział w letnich igrzyskach ma już zagwarantowana drużyna z Francji, która jest ubiegłorocznym mistrzem świata.
Turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich odbędą się w kwietniu. Miejsce rozgrywek poznamy na początku lutego. Jednym z kandydatów jest Polska.