Gdzie ubezpieczyć Land Rovera?Szkody powstałe poza wyznaczonymi trasami nie zawsze będą zlikwidowane w ramach zwykłej polisy. Jak więc mają radzić sobie właściciele terenowych Land Roverów?

 


Na pewno nie jest samochodem dla każdego. Na szosie nie pokazuje wszystkich swoich możliwości. Dla niedoświadczonego kierowcy problemem mogą też być duże wymiary, które utrudniają poruszanie się po mieście. Swoją prawdziwą naturę Land Rover pokazuje dopiero w terenie. Głębokie błota, rzadko uczęszczane trakty wiodące przez dżunglę czy piaszczyste pustkowia to najlepsze środowisko dla tych samochodów. I chociaż radzą sobie w nim lepiej niż pozostałe auta, nawet one narażone są awarie. Dlatego potrzebują ochrony, której nie zapewni im zwykłe ubezpieczenie.

 

Dwie dekady w terenie

Z wyjątkowości potrzeb miłośników Land Roverów i innych aut terenowych dobrze zdają sobie sprawę specjaliści z firmy Lancaster Insurance. Od ponad dwudziestu lat oferują im ubezpieczenie, które powstało w odpowiedzi na brak ofert dopasowanych do oczekiwań uczestników rajdów off-roadowych. Kierowcy, którzy wykupili zwykłą polisę, mogą mieć bowiem problemy z wypłatą odszkodowania za szkody powstałe poza głównymi trasami. Wchodząc na stronę https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/land-rover-insurance/ mogą to zmienić i zapewnić sobie niezawodną ochronę.

 

Od Series po Discovery

Pół wieku w branży motoryzacyjnej zaowocowało wieloma modelami. Na trasach rajdów do dziś spotkać można wyprodukowane we wczesnych latach 50 Land Rovery Series. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nawiązujące do ich wyjątkowego wzornictwa Defendery, które chętnie wykorzystywane są przez służby mundurowe. Nie brakuje też entuzjastów modeli Discovery i Freelander oraz luksusowych Range Roverów. W Lancaster ubezpieczyć można wszystkie z nich, a polisa będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb ich właścicieli.

 

Polisa 4x4

Awarie, które zdarzają się na trasach rajdów diametralnie różnią się od tych, które mogą spotkać nas na asfaltowej drodze. Dlatego polisa od Lancaster obejmuje także te szkody, których nie uznaliby inni ubezpieczyciele. Wykupując ją, zabezpieczamy się między innymi na wypadek uszkodzenia wyciągarki lub zerwania bocznych progów, o które, mimo wysokiego zawieszenia, w trudnym terenie jest niestety dość łatwo.