Biuro rachunkowe to nie tylko prowadzenie księgowości


Prowadzisz księgowość samodzielnie? Zajmuje ci to jednak zbyt wiele czasu i nie możesz skoncentrować się na sprawach ważnych dla twojego przedsiębiorstwa? Podejmij współpracę z biurem księgowym. Profesjonalna firma rachunkowa wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do prowadzenia księgowości.

 

 Samodzielna księgowość może być prawdziwym wyzwaniem, szczególnie jeśli przedsiębiorca nie zna się na zawiłościach prawa podatkowego. Dlatego warto zdecydować się na usługi oferowane przez biuro rachunkowe. Dzięki takiej współpracy można bowiem wiele zyskać.

 

Prowadzenie księgowości - podstawowa usługa

Nie podlega żadnym wątpliwościom fakt, że głównym zadaniem biura rachunkowego jest prowadzenie księgowości. Profesjonalna firma nie ogranicza się wyłącznie do prowadzenia księgowości uproszczonej, ale wychodzi z ofertą np. dla spółek i proponuje prowadzenie księgowości pełnej.

W ramach świadczonych usług, może wesprzeć w kwestii optymalizacji podatkowej. Z punktu widzenia przedsiębiorcy są to działania niezwykle korzystne, bowiem pozwalające na obniżenie podstawy opodatkowania, a co za tym idzie - obniżenia wysokości należnych podatków.

 

Na czym polega kompleksowość usług?

Nowoczesne biuro rachunkowe wykracza jednak poza standardowe rozwiązania. Stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom, świadcząc dodatkowe usługi. Są one zróżnicowane - mniej lub bardziej rozbudowane - w zależności od konkretnego biura rachunkowego. Niemniej jednak wiele firm jest w stanie zapewnić pomoc podczas rejestrowania nowej działalności, zagwarantować dostęp do doradztwa w zakresie prawa podatkowego czy bankowego. Ponadto niektóre biura rachunkowe organizują specjalne programy dla przedsiębiorców, w ramach których można odbyć szkolenie lub kurs, a także spotkać się z ekspertami np. w zakresie sprzedaży.

 

Nowość - finansowanie przedsiębiorstw

Prowadząc firmę, ważną kwestią jest przede wszystkim jej rozwój. Przedsiębiorcy dążą do tego, by uzyskać kapitał potrzebny do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań, modernizacji czy rozszerzenia zakresu działalności. Dlatego nowoczesne biura rachunkowe posiadają w swojej ofercie usługi związane z finansowaniem przedsiębiorstw.

Na czym to polega? Biura księgowe najczęściej podejmują współpracę z konkretnym bankiem, co pozwala wypracować korzystne warunki. Dzięki temu firmy mają możliwość zaciągnięcia atrakcyjnych kredytów (np. kredyt na innowacje w Idea Banku, kredyt inwestycyjny, kredyt na start), założenia korzystnych rachunków bankowych (np. z premią do 900 zł, ze zwrotem pieniędzy za składki ZUS).

 

Ile to kosztuje?

 

Nowoczesne biuro księgowe dające dostęp do wielu udogodnień na pewno kojarzy się z wysokimi cenami. Warto jednak mieć świadomość, że kwestie finansowe zależne są od kilku czynników, m.in. formy prawnej działalności, liczby obsługiwanych dokumentów, itp. Dlatego też, zamiast z góry zakładać niebotyczne kwoty za prowadzenie księgowości, lepiej po prostu skontaktować się z konkretnym biurem rachunkowym. Rozmowa z osobą kompetentną rozwieje wszelkie wątpliwości.