Kemping na co warto zwrócić uwagę?Dziś, bardzo często, pod nazwą „kemping” kryje się nie tylko parking dla kamperów czy grupa domków letniskowych, ale cała infrastruktura wypoczynkowa. Zobacz, co poza miejscem noclegowym możesz znaleźć na kempingu oraz w jego pobliżu.

 

Punkty gastronomiczne

Jak można się spodziewać urlopowicze nie tylko pływają w morzu lub jeziorze, zwiedzają zabytki czy spacerują po górach. Każdy z nich musi również przynajmniej raz dziennie zjeść porządny posiłek. O ile rano i wieczorem można przekąsić szybko kanapkę, o tyle przygotowanie ciepłych posiłków jest bardziej pracochłonne, a po całym dniu aktywności nie zawsze ma się na to ochotę. Stąd też na wielu kempingach lub w ich pobliżu znajdują się różne punkty gastronomiczne. Można spotkać proste stołówki ale także bary czy restauracje. Wszystko zależy od miejsca, gdzie spędzamy wakacje.

 

Place zabaw i świetlice

Coraz częściej na kempingach pojawiaj się również wyznaczone miejsca do zabawy dla najmłodszych i tych nieco starszych dzieci. Kiedy rodzice nie mogą wyjść ze swoimi pociechami, wówczas mogą one skorzystać z placu zabaw znajdującego się na terenie kempingu. Wielu właścicieli pomyślało również o dniach, kiedy pogoda nie sprzyja wyjściom i zorganizowała specjalne świetlice, gdzie można się spotkać, porozmawiać, zagrać w planszówkę czy wypić kawę wśród innych urlopowiczów.

 

Wypożyczalnia sprzętu

Jeśli jedziesz nad wodę nie musisz mieć własnej łódki, jeśli w góry nie zawsze możesz zabrać ze sobą sprzęt do wspinaczki itd. Brak możliwości przewozu tego rodzaju sprzętu można zastąpić wypożyczeniem go na miejscu wypoczynku. Kempingi coraz częściej wyposażone są w wypożyczalnie sprzętu dostosowanego do miejsca wypoczynku. Tym samym nad wodą można wypożyczyć łódkę czy wędkę, w górach sprzęt wspinaczkowych, a niemal w każdym innym miejscu rowery, kijki do nordic walking czy paletki do badmintona.

 

Gdzie szukać informacji o kempingach?

 

Najpewniejsze informacje dotyczące kempingów można uzyskać od znajomych, którzy już tam byli. Niestety nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto zajrzeć do internetu i tam przejrzeć różne oferty. Można wyszukiwać kempingów pojedynczo lub wybrać stronę http://www.lux-camp.pl/. na której można znaleźć kompleksowe dane o konkretnym kempingu, a także wybrać miejsce na wakacje i zarezerwować domek.