Odkurzacze, które sprzątną Twój warsztat

Czyste stanowiska pracy oraz powierzchnie wokół nich to najlepsza wizytówka każdego warsztatu. Bez względu na to, jak wiele się dzieje, porządku należy przestrzegać każdego dnia – zachowane są wtedy normy bezpieczeństwa i higieny pracy. Szczególnie pomocne są profesjonalne odkurzacze warsztatowe. Poradzą sobie z każdym brudem, dzięki funkcjom czyszczenia na sucho i mokro oraz wielu innym udoskonaleniom.

 

 

 

 

Makita – japońska technologia w najlepszym wydaniu

Odkurzacze Makita w wersji warsztatowej stanowią doskonałą pomoc w codziennych pracach porządkowych. Spośród wielu modeli warto wybrać taki, który ma dodatkowe funkcje, usprawniające codzienne czynności, a przy tym ich użytkowanie jest bezpieczne. Podstawą jest solidna, zwarta budowa oraz odpowiednie zabezpieczenie wszystkich elementów zasilanych prądem. Dzięki optymalnej mocy, usuniesz z podłogi wszystko, co zbędne.

Wybierając odkurzacz o pojemności zbiornika powyżej 25 litrów, możemy przez kilka dni sprzątać bez wymiany worka. Należy też zmówić uwagę na to, by był wyposażony w odpowiednie filtry. W nowoczesnych modelach odkurzaczy Makita 446L zastosowano system Push & Clean, który umożliwia ręczne wymuszanie obiegu w komorze filtrowej. W ten sposób można łatwo i szybko oczyszczać filtr bez konieczności częstej wymiany.

 

Marka Bosch na wysokości zadania

W trudnych warunkach świetnie sprawdzają się również odkurzacze firmy Bosch. Ich udoskonalona konstrukcja składa się między innymi z półautomatycznego systemu oczyszczania filtra oraz gniazda do podłączania elektronarzędzi. Czyste szlifowanie, struganie i wiercenie jest możliwe dzięki automatycznemu wciąganiu wszelkich pyłów powstałych podczas wykonywania takich prac. W dodatku miękkie, wytrzymałe koła jezdne zapewnią płynne przesuwanie po podłodze.

Model Bosch GAS 35 L AFC posiada funkcję automatycznego wyłączania urządzenia, gdy zbiornik na pył i wodę jest zapełniony – odkurzacz sam zareaguje na zaistniałą sytuację, nie podpuszczając do tego, by przepełniony zbiornik doprowadził do spalenia silnika.

Warto podkreślić, że zarówno marka Makita, jak i Bosch produkują sprzęt, który posiada międzynarodowe certyfikaty i spełnia unijne normy.

 

Akcesoria do odkurzacza warsztatowego

Odkurzacze wymienionych marek w standardowym wyposażeniu posiadają wiele akcesoriów, usprawniających codzienne porządki (m. in. zapasowe filtry, chromowane rury, dysze podłogowe o różnych kształtach i wielkościach). Takie elementy dostępne są również w autoryzowanych serwisach i u profesjonalnych dystrybutorów – jeśli któryś z elementów ulegnie uszkodzeniu lub się zgubi mamy pewność, że dostaniemy części zamienne.

 

 

 

Możemy ponadto zaopatrzyć się w akcesoria dostępne poza standardem, takie jak: dodatkowe metalowe przedłużki, węże antystatyczne, celulozowe filtry stałe. Kompletując te elementy, przekonamy się, jak wiele funkcji mają nowoczesne odkurzacze renomowanych marek, które sprawdzają się zarówno w dużych warsztatach, jak i w małych garażach.

 

Wybieraj mądrze, odkurzaj solidnie

 

Sprawdzeni producenci oferują o wiele więcej niż tylko możliwość nabycia sprzętu wysokiej jakości. Wraz z zakupionym odkurzaczem otrzymujemy pewność, że został on stworzony zgodnie z normami dotyczącymi dbania o środowisko, a jego eksploatacja będzie ekologiczna, co pozwoli to oszczędzać prąd i pieniądze. W dobrych sklepach znajdziemy dokładnie to, co jest potrzebne do utrzymania w czystości naszego warsztatu.

 

 

Autorem artykułu jest sklep z elektronarzędziami i dystrybutor odkurzaczy warsztatowych Alnar