Korzystny wynajem aut na służbowy wyjazd za granicę


Częstymi klientami wypożyczalni samochodów są firmy. Wiele przedsiębiorstw prowadzi swoją działalność również poza granicami kraju, nawiązując kontakty handlowe z zagranicznymi partnerami. Firmy często wynajmują swoim pracownikom pojazdy na delegacje firmowe. Wypożyczalnia samochodów z bogatym pakietem usług powinna umożliwiać również korzystanie z pojazdu poza granicami Polski. Bez względu na to, czy międzynarodowe kontakty są niewielką gałęzią działalności firmy, czy stanowią jej główny nurt, wsparcie w postaci nowoczesnych aut gotowych na długie podróże jest nieodzownym elementem profesjonalnego biznesu. Wynajem aut dla pracowników to pewność, że każdy wyjazd służbowy będzie miał właściwą oprawę oraz przebiegnie w sposób niezakłócony od strony logistycznej.

 

Auto na podróż służbową – co zrobić, zanim ruszysz w drogę?

Korzystając z oferty wynajmu aut należy w pierwszej kolejności zapoznać się dokładnie z regulaminem współpracy oraz uważnie przeczytać umowę i wyjaśnić z obsługą wszelkie wątpliwości. O klasie wybranej wypożyczalni świadczy prosta konstrukcja tych podstawowych dokumentów, jasno określająca prawa i obowiązki obu stron. Ważna jest klarowność opłat, aby mieć świadomość, jakie opcje są płatne dodatkowo w trakcie wypożyczenia pojazdu na wybrany termin. Podczas wynajmu samochodu warto pamiętać o dodatkowych opłatach. O najczęściej spotykanych można przeczytać na stronie wypozycz.net.


W drugiej kolejności należy zapoznać się z wybranym przez nas pojazdem i dokonać jego dokładnych oględzin – dobrze jest również wykonać zdjęcia auta. Należy stwierdzić, czy stan samochodu jest zgodny z jego dokumentacją i czy auto posiada wszystkie niezbędne dokumenty i wyposażenie, uprawniające do poruszania się nim po drogach krajowych i zagranicznych. Nie bójmy się zadawać pytań, jeśli mamy jakieś wątpliwości – wszak to my wykupujemy usługę i my ją opłacamy, więc mamy pełne prawo otrzymać to, czego oczekujemy. Najczęściej zadawane pytania podczas wynajmu auta znajdziesz tutaj FAQ wypożyczalni.

 

Ubezpieczenie i prawo jazdy za granicą

Podczas podróży zagranicznych mogą być niezbędne dodatkowe ubezpieczenia, o które również należy zapytać wynajmującego. Zielona Karta, czyli odpowiednik polskiego OC, nie są wymagane w krajach unijnych, natomiast takim dokumentem trzeba się legitymować między innymi w Albanii, Mołdawii, czy na Ukrainie. Wypożyczalnia samochodów może udostępnić auto wraz z Zieloną Kartą, a w przypadku standardowych ubezpieczeń – z pakietem obejmującym ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ponieważ jest ono wymagane prawem.


Podróż służbowa do innych krajów może się wiązać z dodatkowymi wymogami odnośnie prawa jazdy, natomiast dotyczy to przede wszystkim podróży na inny kontynent. W związku z tym wynajem aut dla pracowników lub właściciela firmy z wypożyczalni nie musi nieść ze sobą konieczności posiadania międzynarodowego prawa jazdy, czyli urzędowo poświadczonego tłumaczenia polskich uprawnień do kierowania pojazdem. Polskie prawo jazdy jest honorowane w krajach UE, a także Szwajcarii, czy Stanach Zjednoczonych.

Nie zapominajmy również o sprawdzeniu przed podróżą zagraniczną, jakie elementy wyposażenia auta są obowiązkowe w danym kraju – bardzo łatwo można z takiego wyjazdu wrócić z całkiem pokaźnym mandatem w kieszeni.

Wynajem aut dla pracowników jest z pewnością świetnym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, których pracownicy nie potrzebują samochodu służbowego na stałe. Wynajem aut dla firm ma również często charakter reprezentacyjny, zwłaszcza kiedy udajemy się na spotkania biznesowe z potencjalnymi klientami i partnerami – etyka biznesowa wymaga w takich sytuacjach auta dobrej klasy.