Nowe prawo tańsze chwilówki

Przed trochę ponad tygodniem w życie weszło nowe prawo regulujące rynek pożyczek chwilowych. Przyznać trzeb, że jeśli zastanawiałeś się nad taką pożyczką, to dopiero teraz możesz ją w miarę bezpiecznie wziąć. Dzięki nowym regulacjom klienci nie będą narażeni na wyjątkowo wysokie opłaty dodatkowe związane z pożyczką i jej ewentualną nieterminową spłatą. To, że będzie taniej to fakt, jednak mimo tego, należy zawsze dobrze zapoznać się z umową przed jej podpisaniem, tak aby znać wszystkie obowiązki pożyczkobiorcy.

 


Powodów przez które klienci decydują się na skorzystanie z parabanków jest wiele. Z całą pewnością wielkim pozytywem parabanków jest ich podejście do klienta. Nie da się ukryć, iż instytucje pozabankowe pragną pozyskać każdego potencjalnego klienta. Dzięki temu wymagania jakie są stawiane interesantom zazwyczaj nie są zbyt wysokie. Często do wzięcia pożyczki wystarczy tylko dowód osobisty. Dzięki choćby takiemu uproszczeniu procedur wielu klientów może cieszyć się dodatkowymi środkami finansowymi nawet w kilkanaście minut. Jest to o wiele szybciej niż w bankach. Banki prawie zawsze będą wymagały zaświadczenia o zarobkach wystawionego przez pracodawcę. Niestety załatwienie tego dokumentu już wymaga dodatkowego czasu.


Kolejnym powodem, który skłania klientów do skorzystania z oferty parabanków jest dostępność pożyczek online, czyli przez internet. Mało tego ubiegając się o pożyczkę w ten sposób, każdy nowy klient może liczyć na oferty promocyjne w postaci pierwszej darmowej pożyczki. Możliwość pożyczenia całkowicie za darmo jest również jednym z ważniejszych powodów skłaniających do wyboru propozycji parabanku.


Oczywiście nie każda firma jest godna uwagi. Najlepsze ofert bez wątpienia dostępne są w znanych firmach. Wśród tych bardziej znanych firm, wymienić należy:

- Wonga – znana i ceniona za ofertę pożyczki za jedyne 10 zł jednak na okres 60 dni, gdzie maksymalna kwota pożyczana może wynieść aż 1500 zł,

- NetCredit – z ugruntowaną pozycją na rynku, oferujący pożyczki darmowe w przedziale
150 – 1500 zł na 30 dni,

- Łatwy Kredyt – dający od 100 zł do 1000 zł za darmo na okres 7 – 30 dni,

- Vivus – pożyczający za darmo od 100 zł do 1600 zł na 30 dni,

- Via SMS – ciekawy, nowoczesny parabank oferujące kolejną pożyczkę dostępną na SMS, a pierwszą darmową pożyczką, którą możesz wziąć to kwota w przedziale 100 zł – 1000 zł i to na 30 dni.


Dokładny opis firm i ofert można znaleźć w internecie. Dla klientów przygotowano porównania oraz ocenę poszczególnych ofert. Jeśli jesteś zainteresowany tematykę odwiedź serwisy zajmujące się pożyczkami. Jednym z nich jest http://www.finanovacash.pl, gdzie uzyskasz również informacje na temat pożyczek chwilowych ze spłatą ratalną.

 

 

Jeszcze przed miesiącem każdy klient parabanków musiał zwracać szczególną uwagę na wszelkie opłaty dodatkowe oraz te, które występowały w przypadku braku terminowej płatności. Oczywiście i dziś należy uważać na wszystkie zapisy w umowie, jednak dzięki nowemu prawu wiele opłat zmalało lub wręcz znikło całkowicie. Przykładem mogą być tu monity. Niegdyś kosztujące nawet ponad 100 zł za jeden list z upomnieniem, a dziś będąca nawet całkowicie darmowe w wielu firmach. Z całą pewnością zmiany, które zostały wprowadzone działają na korzyść kredytobiorców.

 

Wybierając czy to kredyt bankowy, czy pożyczkę każdy pożyczający powinien dokładnie zapoznać się z umową. Pewnym jest to, że firmy zarabiają na pożyczaniu pieniędzy. Jeśli pożyczasz pieniądze i wiesz, że nie będziesz miał problemu z oddaniem na czas całej kwoty jesteś w komfortowej sytuacji. Jeśli jednak grozi Ci jakieś spóźnienie ze spłatą zadłużenia, tym bardziej dołóż starań, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami umowy oraz opłatami jakie wystąpią w przypadku braku terminowej spłaty. Po zmianie przepisów ceny w parabankach zdecydowanie spadły, jednak warto być uważnym i dla swojego bezpieczeństwa dokładnie zapoznać się z umową, którą się podpisuje.