Spinki do mankietów - elegancka męska ozdoba

Mężczyźni coraz chętniej dbają o swój wygląd. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zwiększone używanie kosmetyków, dbanie o odpowiednią fryzurę i manicure. Faceci coraz bardziej dbają także o swój ubiór i odpowiednie dodatki do odzieży. Na ulicach, w pubach i na uczelni widzimy fajnie i modenie ubranych chłopaków. Zainspirowani kolorowymi magazynami, pokazami mody, blogerami i celebrytami chętnie sięgają po nowoczesne ciuchy i biżuterię. Jeszcze kilka lat temu biżuteria była zarezerwowana i wytwarzana tylko i wyłącznie z myślą o kobietach. Biżuteria dla mężczyzn była praktycznie niedostępna w sklepach.  Można było dostać tylko i wyłącznie klasyczne, srebrne spinki do mankietów lub do krawata. Obecnie wybór jest zdecydowanie większy.


Mężczyźni z chęcią sięgają po te klasyczne i ekstrawaganckie akcesoria, które mogą urozmaicić ich codzienny strój. Dzięki odpowiednim dodatkom mogą podkreśli swój charakter i styl. Ale jaką biżuterię noszą obecnie faceci? Co ich kręci w modzie? Czy są na bieżąco z nowościami? Jakie dodatki do odzieży są modne? Czy bransoletki, spinki do mankietów, naszyjniki, kolczyki są biżuterią odpowiednią dla mężczyzny? Zastanówmy się co i w jaki sposób mężczyźni noszą na co dzień. Czy bawią się modą i czy sprawia to im przyjemność.

Jaka biżuteria jest obecnie w modzie?
Mężczyźni coraz chętniej sięgają po ozdoby biżuteryjne. W ostatnich kliku latach nastąpił rozkwit w dziedzinie męskiej biżuterii. Pojawiły się sklepy internetowe z męską biżuterią. Praktycznie w każdym centrum handlowym i u każdego jubilera znaleźć możemy dział z biżuterią dla panów. Któż by się spodziewał, że mężczyźni polubią biżuterią tak jak kobiety. Noszą ją praktycznie na co dzień. Bransoletki męskie w postaci koralików lub skórzanego paska z delikatną stalową ozdobą mogą razem z zegarkiem stworzyć zgrany duet. Szerokie, skórzane bransoletki zapinane na zatrzaski mogą stanowić samodzielny i zdecydowany akcent w ubiorze. Naszyjniki męskie i dyskretne zawieszki mężczyźni także noszą coraz chętniej. Mają do wyboru nowoczesne i modne kształty wykonane ze stali szlachetnej 316l, wolframu lub tytanu. Także bardziej młodzieżowe naszyjniki na rzemieniu lub kauczuku znajdują swoich zwolenników. Również te klasyczne ozdoby takie jak spinki do mankietów, spinki do krawata czy łańcuszki męskie pokochali mężczyźni. Na łańcuszku można zawiesić swoją ulubioną zawieszkę w kształcie krzyżyka, wisiorka ze znakiem zodiaku lub związaną z hobby np. zawieszka w postaci roweru, rękawicy bokserskiej, skorpiona czy pająka. Jednak najczęściej mężczyźni wybierają te klasyczne i znane od wieków męskie ozdoby. Zobacz te najchętniej kupowane spinki do mankietów i łańcuszki o klasycznych splotach takich jak figaro czy pancerka.

Jakie spinki do mankietów noszą mężczyźni?
Spinki do mankietów to popularna i chętnie używana przez mężczyzn biżuteria. Zazwyczaj używają je na specjalne okazje takie jak ślub, wesele kolegi, biznesowe spotkanie czy bal maturalny. Jest to ozdoba bardzo elegancka. Spinki w klasycznych kształtach: prostokątne, kwadratowe, walec, z prostymi nacięciami lub zdobione czarną emalią z chęcią są kupowane przez mężczyzn na eleganckie okazje. Ale obecnie w sklepach, zwłaszcza tych internetowych, jest zdecydowanie większy wybór. Spinki męskie można mieć w dowolnym, wybranym przez siebie kształcie. Nie muszą być zwyczajne. Już nie dziwią nas spinki do mankietów w postaci Szturmowców z Gwiezdnych Wojen, Batmana czy Spidermana. Są także tematyczne w formie noży szefa kuchni, piłek nożnych, kieliszków do wina czy puszek piwa.

Spinki do mankietów jako prezent dla faceta
Można znaleźć także spinki przygotowane specjalnie pod grawer. Mogą być odpowiednim podarunkiem na prezent. Można wygrawerować na nich dowolny tekst, inicjały, symbol lub grafikę. Będą świetną pamiątką z okazji urodzin, imienin, gwiazdki lub walentynek.

Jak widać spinki do mankietów to zdecydowanie świetny pomysł na urozmaicenie stroju. Można je nie tylko zakładać na uroczyste okazje, ale także można je nosić na co dzień. Są modele eleganckie, ale także bardziej młodzieżowe. Będą także świetnym pomysłem na prezent dla mężczyzny.

autor: Magdalena Adamczewska - marka zubiro.com - sklep internetowy z męską