Ford Focus Grand C Max samochód idealny dla rodziny!


W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin postanawia kupić samochód. Przydaje się on zarówno w życiu codziennym, gdy każdego ranka musimy dotrzeć do szkoły i pracy, a czasu jest bardzo mało, jak i w planowaniu dalszych wyjazdów na wspólne ferie czy wakacje. Krótko mówiąc, samochód bardzo ułatwia życie wszystkim domownikom. Niemniej wybór takiego samochodu dla rodziny może być problematyczny, zważywszy na to, że na rynku motoryzacyjnym mamy dziś naprawdę ogromny wybór. Co więc brać pod uwagę? Jakie funkcje powinien posiadać samochód rodzinny? Postaram się to omówić na przykładzie jednego z rodzinnych modeli Forda – Focus C Max.

 

Ford Focus C Max – komfort, zaufanie, pewność prowadzenia

Jakie cechy przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o pojeździe dla rodziny z dziećmi? Zapewne wielu z nas na pierwszym miejscu wymieni bezpieczeństwo – rodzina powinna czuć się w takim samochodzie bezpiecznie, niezależnie od warunków na drodze. Kolejna istotna sprawa to komfort – w końcu dzieci nie są przyzwyczajone do wielogodzinnego siedzenia w miejscu bez ruchu, a na dłuższych trasach niestety muszą się na to godzić. Wygodne, przestronne auto to jest więc bardzo ważne, jeśli chcemy, by podróż nim nie była koszmarem dla naszej rodziny, a zwłaszcza dzieci. Biorąc pod uwagę te potrzeby, Ford stworzył nową, rodzinną wersję swojego flagowego modelu. Jest to Focus C Max. To kompaktowy minivan, który swoją nazwą C-Max miał podkreślić swoje najważniejsze cechy: Comfort (komfort), Confidence (zaufanie) i Control (pewność prowadzenia). Słowo „max” w nazwie obiecuje, że te trzy wymienione tu cechy będą zapewnione kierowcom i pasażerom w maksymalnym stopniu. Czy rzeczywiście tak jest?

 

Focus C Max Twoim sprzymierzeńcem na drodze!

Pierwszy model Focusa C-Max pojawił się na rynku motoryzacyjnym w 2003 roku. Była to premiera tego rodzinnego modelu i jednocześnie początek udoskonalania go pod wieloma względami. W roku 2009 pojawił się C-Max drugiej generacji. Co można powiedzieć o tym modelu? Na pewno jego ogromnym atutem jest nadwozie i podwozie. Nadwozie nie ulega korozji, natomiast podwozie, inaczej zawieszenie jest bardzo trwałe i stabilne. Taka konstrukcja samochodu z pewnością podnosi nasze poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Focus C Max został również wyposażony w szereg dodatkowych funkcji usprawniających jazdę. Wśród nich można znaleźć system wspomagający parkowanie, funkcjonalne siedzenia z możliwością złożenia ich na płasko, pojemny bagażnik z drzwiami sterowanymi elektronicznie, funkcja Ford Easy-Fluel, która uniemożliwia zatankowanie niewłaściwego paliwa, gdyż inna końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu czy też wycieraczki z czujnikiem, które dostosowują się do intensywności deszczu i samoczynnie się uruchamiają, gdy jest taka potrzeba. To oczywiście tylko niektóre z wielu innowacyjnych rozwiązań, jakie zastosowano w tym modelu. Użytkownicy zgodnie przyznają, iż jego nazwa (C Max) nie jest przesadzona, gdyż tym modelem jeździ się naprawdę bardzo przyjemnie i bezpiecznie. To idealny samochód rodzinny!Sprawdź nową odsłonę C-Max: http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/NowyC-MAX