Jak najtaniej zarezerwować wakacje za granicą?


Im więcej czasu mamy do planowanej daty wyjazdu, tym taniej możemy kupić bilety lotnicze na wakacje. Warto śledzić promocje oferowane przez wyszukiwarki przejazdów. Najtańszy hotel znajdziemy w ofercie last minute. Zamiast niego możemy też wybrać hostel lub couchsurfing, a lubiący kontakt z naturą mogą wybrać nocleg w namiocie.

 

 

Kiedy najlepiej szukać biletów na zagraniczne wycieczki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszy czas na wyszukiwanie biletów na zagraniczne wyjazdy. Strony z ofertami różnych przewoźników warto przeglądać kilka razy dziennie. Bilety lotnicze są tanie na kilka tygodni przed wyjazdem, ale także w zupełnie niespodziewanych momentach. Zwykle dzieje się to poza sezonem.

Kiedy pojawi się warta uwagi promocja w interesującym nas miejscu, rezerwujmy ją od razu. Liczba promocyjnych biletów jest zwykle ograniczona. Najlepiej mieć odłożone środki finansowe na takie okazje. Jeśli ich nie mamy, dobrym rozwiązaniem jest szybka pożyczka online.

Biura podróży mają określone godziny, w których dodają promocyjne oferty. Warto zorientować się które, wchodząc na stronę internetową biura przez kilka dni w różnych godzinach.

 

Gdzie zatrzymać się za granicą?

W wielu miastach są hostele, w których przenocujemy za cenę niższą niż w hotelu. Należy jednak pamiętać, że w hostelu większość pokoi jest kilkuosobowa.

Jeszcze tańszy sposób na nocleg zagranicą to couchsurfing, czyli spanie u osób, które udostępniają przysłowiową kanapę. Kontakt do takich osób można znaleźć na stronach internetowych dla couchsurferów.

 

Dokąd wybrać się na tanie wakacje za granicą?

W Bułgarii można odpocząć na pięknej plaży. Noclegi są tam tanie, podobnie jak pyszne, regionalne potrawy. Albania może się poszczycić bardzo dobrą infrastrukturą turystyczną i niskimi cenami. Tutaj możemy wybrać między górami a morzem, bądź podzielić urlop na te dwie części kraju. W niedrogiej Chorwacji warto pokusić się na wycieczkę objazdową. Odpoczniemy na plaży i zwiedzimy zabytki z listy UNESCO.

Aby wakacje za granicą zbytnio nie obciążyły portfela, należy aktywnie szukać promocji na bilety, noclegi czy wycieczki. Warto mieć kilka dni urlopu i pieniądze, za które zarezerwujemy bilety i miejsce w hotelu czy hostelu.