Polacy na Euro 2016 i wreszcie rodzimy kibic ma powody do radości!

 Przez wiele lat nie mieliśmy powodów do dumy z poczynań naszej narodowej reprezentacji w piłce nożnej. Wszystko wskazuje jednak na to, że era porażek minęła, a nasza kadra wreszcie zaczyna stanowić prawdziwą drużynę, która może powalczyć nawet z najlepszymi. Świadczą o tym chociażby sukcesy w tegorocznym Euro.

 

Występ polskiej kadry narodowej na tegorocznych Mistrzostwach Europy zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Już sama kwalifikacja do tego turnieju była dla nas niemałym sukcesem, jednak prawdziwy bój rozpoczął się wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego w meczu Polska – Irlandia Północna. Debiut na Euro 2016 zaowocował wygraną 1:0. Wynik, choć skromny, przyniósł naszym kibicom wielką radość, która okazała się jeszcze większa po drugim spotkaniu. Tym razem podejmowaliśmy Niemców – aktualnych mistrzów świata i naprawdę było się kogo bać. Nasza drużyna wykazała jednak dużą waleczność oraz hart ducha i nie poddała się zachodnim sąsiadom. Przede wszystkim doskonale zaprezentowaliśmy się w obronie, choć również w ataku potrafiliśmy „pokazać pazury”. Wyprowadziliśmy kilka znakomitych akcji i choć finalnie nie skończyło się golem, gra naszych chłopców naprawdę mogła się podobać.

 

{youtube}rxdr1uaJ9KE{/youtube}

 

Generalnie remis z Niemcami 0:0 na tak poważnym turnieju, jak Mistrzostwa Europy, niewątpliwie można uznać za spory sukces. Jeśli chodzi o spotkania grupowe, pozostawało jeszcze tylko postawić kropkę nad "i" w ostatnim meczu z Ukrainą. Tutaj również stanęliśmy na wysokości zadania, a zwycięstwo 1:0 zapewniło nam drugie miejsce w grupie i awans do 1/8 finału. Plan minimum, o którym przed Euro mówili nasi piłkarze, został zatem wykonany. To zdecydowanie dobra prognoza na przyszłość.


 

W związku z Euro, futbolowa mania nie omija dziś praktycznie nikogo. W mediach aż huczy na temat występów naszej oraz innych reprezentacji, mistrzostwa są wiodącym tematem podczas rozmów, a kibice licznie zbierają w pubach i na placach, aby wspólnie ekscytować się pojedynkami. Innym powszechnie obserwowanym elementem Euro-manii jest obstawianie wyników, które niejednemu kibicowi przynosi sporą dawkę emocji i rozrywki. W związku z tym, dużym powodzeniem cieszą się specjalne strony internetowe, jak na przykład Zakladyform.at, na których można znaleźć aktualne zestawienia, typy sportowe oraz rozbudowane statystyki. Zapoznanie się z takimi typowaniami i statystykami może być bardzo pomocne i ułatwić obstawianie rezultatów, niezależnie od tego, czy chodzi o Euro, czy o inne rozgrywki.

 

 

Spośród wszystkich dyscyplin to właśnie piłka nożna cieszy się największą popularnością, również w Polsce. Tym bardziej cieszy fakt, że z uwagi na coraz lepszą kondycję i grę naszej drużyny narodowej, polscy kibice wreszcie mają powody do radości.