Czy istnieje skuteczna metoda depilacji dla ciemnowłosych?

  •  
Osoby o ciemnych włosach, zarówno bruneci, jak i szatyni niejednokrotnie mają znaczne problemy z efektywnym usuwaniem zbędnego owłosienia, które w ich przypadku zwykle jest twarde i grube. Ciemnowłose kobiety zwykle stosują rozmaite metody depilacji, próbując trafić na tę, która będzie najodpowiedniejsza i najskuteczniejsza oraz najmniej bolesna czy podrażniająca wrażliwą niekiedy skórę.

 

Większość metod depilacji charakteryzuje się niewielką skutecznością – zwłaszcza w przypadku włosów grubych i mocnych, nie poddających się w stu procentach działaniu chemicznych preparatów depilujących. Opcją dla bolesnego zabiegu depilacji rozgrzanym woskiem jest wówczas maszynka do golenia, jednakże włosy ciemne i bardzo widoczne należy depilować zwykle nawet codziennie, co sprzyja ich szybszemu odrastaniu i jednocześnie wzmocnieniu.

 

Depilacja laserowa jako jedyna skuteczna metoda usuwania ciemnych włosów

Depilacja laserem diodowym w przeciwieństwie do szeregu pozostałych, nietrwałych metod usuwania zbędnego owłosienia jest idealną metodą przede wszystkim dla osób o ciemnych włosach, które stanowią znaczne wskazanie do tego rodzaju zabiegu. Działanie lasera diodowego jest szczególnie efektywne i efektowne zarazem w przypadku włosów ciemnych, natomiast maleje wraz z tym, im jaśniejsze włosy poddawane są tego rodzaju zabiegowi.

Depilacja laserem diodowym stanowi zatem swoisty przełom i innowacyjne odkrycie w dziedzinie usuwania zbędnego owłosienia nie tyko ze względu na trwały efekt zabiegu, ale również dlatego, iż dedykowana jest przede wszystkim osobom mającym największe problemy ze skutecznym pozbyciem się ciemnych, twardych włosów.

 

Zawartość melaniny a skuteczność depilacji

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wiązki lasera diodowego opiera się przede wszystkim na naukowych odkryciach związanych z pochłanianiem światła lasera przez zawarty we włosach barwnik – melaninę. Zgodnie z nimi światło lasera przenika do wnętrza włosa – do mieszka włosowego, w którym zostaje pochłonięte przez melaninę, a następnie zamienione na ciepło niszczące macierz włosa. Destrukcja mieszka włosowego powoduje, iż włos całkowicie przestaje odrastać, a otrzymany efekt depilacji jest trwały i nie wymaga stosowania żadnej innej metody usuwania zbędnego owłosienia na depilowanej partii ciała.

 

Depilacja laserem diodowym jest ponadto zabiegiem nieinwazyjnym i może być stosowana na najbardziej delikatnych częściach ciała, jak górna warga, pachy, okolica bikini, w których to miejscach ciemne owłosienie jest najbardziej widoczne i tym samym szczególnie dokuczliwe. Metoda depilacji laserowej pozwala pozbyć się tego problemu raz na zawsze, wejdź na https://depilacja.pl i przekonaj się o tym już dziś!