Co musisz wiedzieć o wakacjach last minute?

Od dawna w świadomości wielu turystów istnieją wakacje last minute. Oferty tego typu dają mnóstwo możliwości spędzenia słonecznego urlopu w wymarzonym miejscu na świecie za niewielkie pieniądze – zniżki bowiem sięgają czasem nawet 50% względem cen katalogowych! Nie zawsze można jednak liczyć na tak znaczne spadki cen, a jeszcze częściej zdarza się, że miejsca się wyprzedają zanim ich ceny zniżą się do bardzo atrakcyjnych poziomów.

 

Na początek zastanówmy się co oznacza last minute. Jest to oferta na ostatnią chwilę, często pojawiająca się nawet na 2 – 3 dni przed faktycznym wylotem. Zazwyczaj biura podróży chcą wyprzedać wszystkie swoje dostępne miejsca i móc na tym choć trochę zyskać, dlatego często decydują się na drastyczną obniżkę cen. Wobec tego nie ma co szukać ofert last minute na miesiąc czy nawet dłużej przed planowanym wylotem, bo takich propozycji po prostu nie będzie.

 

Dla kogo najlepsze będą oferty last minute? Z pewnością dla wszystkich tych, którzy lubią szybko podejmować decyzje. Hotel trzeba często wybierać z minuty na minutę. Jest to też dobry wybór dla osób elastycznych, którym nie zależy na konkretnym kierunku czy obiekcie. Zdarza się bowiem tak, że szukając oferty preferowany hotel zdąży się wyprzedać, a jeszcze częściej szybko kończą się wolne miejsca w samolocie i całkowicie trzeba zmienić plany wakacyjne. Dużo łatwiej jest także znaleźć ofertę dla dwóch, trzech osób niż dla większej grupy znajomych. W najlepszych cenach dostępne są zazwyczaj ostatnie pokoje i zakwaterowanie wszystkich chętnych w jednym hotelu często jest niemożliwe do zrealizowania.

 

Wbrew powszechnej opinii wakacje zarezerwowane last minute nie będą różnić się niczym od tych kupionych w przedsprzedaży. Rezerwowane są dokładnie te same hotele z tą samą ofertą usług i wyżywienia. Warto jednak wczytać się uważnie w opis oferty – czasem w najlepszej cenie proponowane są tak zwane pokoje ekonomiczne, niejednokrotnie mniejsze od pokoi standardowych lub niekorzystnie położone.

 

Jak szukać ofert last minute? Bardzo dobrą strategią jest wybranie wcześniej interesującego hotelu i obserwowanie jego ceny na bieżąco. Jeśli nie możemy zdecydować się na konkretny kierunek czy też nie mamy sprecyzowanych wymagań, z pomocą przychodzą internetowe wyszukiwarki, gdzie wszystkie propozycje zebrane są w jednym miejscu, a trudności nie sprawia ich oglądanie, porównywanie i czytanie recenzji. Warto też zastanowić się nad rezerwacją przez internet – jest ona szybsza niż w biurze stacjonarnym.

 

A kiedy najlepiej szukać last minute? W szczycie sezonu, od czerwca do końca września, ciężko jest o naprawdę atrakcyjne ceny, wtedy wyjeżdżających jest więcej i praktycznie wszystkie miejsca się wyprzedają. Tak samo w przypadku wyjazdów świątecznych czy tych w okresie ferii zimowych. Z kolei poza tymi terminami, na przykład na początku kwietnia i maja, stosunkowo mało osób szuka wyjazdów i to właśnie wtedy oferty last minute są najbardziej atrakcyjne.

 

Zainteresowany aktualną ofertą last minute? Sprawdź nasze propozycje tutaj: https://www.traveligo.pl/last-minute