Sporty walki

Na świecie istnieje mnóstwo technik i odmian walk, które są przystosowane do uprawiania sportu i rywalizacji. Już w starożytności walki przynosiły dużo widzów i popularności osobom, które je organizowały. W związku z tym zawody związane z walczeniem dwóch lub więcej przeciwników były na porządku dziennym. Ponadto każdy sport powiązany był w pewien sposób z grami hazardowymi i obstawianiem zakładów na wygraną. W starożytnych Igrzyskach Olimpijskich organizowano już konkurencje takie jak zapasy, boks i pankration, czyli połączenie tych dwóch pierwszych.

 

Zawodnik, który się poddawał musiał wówczas wyciągnąć rękę na znak przegranej. Co ciekawe w tym turnieju były tylko trzy zasady: nie wolno było uderzać w oczy swojego przeciwnika, atakować jego genitaliów ani gryźć. Dalszy przebieg walki był nieprzewidywalny. W XX wieku próbowano odnowić ten sport i stworzono Międzynarodową Federację Pankrationu, jednak w rozgrywkach zabrania się już np. uderzeń w głowę.

 

Sportów i odmian walki jest na świecie całe mnóstwo. Te, które są oparte na uderzeniach to boks, boks birmański, tajski, francuski, karate, kick-boxing, taekwondo i dodatkowo egzotycznie brzmiący - sanda, czyli chiński sport walki oparty na tradycyjnym chińskim kung-fu. Ponadto oparte na chwytach – brazylijskie jiu-jitsu, judo, sambo, sumo, oraz zapasy i jego odmiany takie jak np. luta vivre, ssirum, submission fighting i wolnoamerykanka. Oparte zarówno na uderzeniach jak i chwytach są sportowe jiu-jiutsu, mieszane sztuki walki (MMA), a także krav maga, wspomniany wcześniej pankration i shootboxing. Sporty walki polegające na walce z użyciem broni są to np. kendo, czyli szermierka japońska, palcat, szermierka tradycyjna i szermierka chińska.

 

Jeśli lubisz duże emocje, często oglądasz turnieje i zawody sportowe oraz masz całkiem niezłą wiedzę na ten temat – spróbuj swoich sił, także w zakładach bukmacherskich. Są to losowe zakłady, w których możesz wygrać sporo gotówki. Gry hazardowe od zawsze były nieodłączną częścią sportu, ponieważ także wywołują ogromne emocje i adrenalinę. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na nowy licencjonowany w Polsce, a więc legalny bukmacher – LVBet. Dla nowych klientów oferują oni bonusy i promocje, z których warto skorzystać. Zakład możesz złożyć online nawet bez wychodzenia z domu.

 

Jeśli szukasz odpowiednich informacji na temat sportu skorzystaj z tak zwanej opcji pozycjonowanie stron. Dzięki temu po wpisaniu wybranej frazy w wyszukiwarce internetowej wyświetlą Ci się najbardziej popularne strony z największą liczbą odsłon i dużą ilością użytkowników, a także najświeższe wiadomości o sporcie.