Skoki spadochronowe w tandemie poczuj adrenalinę!


Dzięki skokom tandemowym niemalże każdy może spełnić swoje marzenia o skoku w przestworzach – w tym celu wystarczy tylko wykonać rezerwację przez internet. To propozycja doskonała dla tych, którzy lubią adrenalinę i nie boją się wyzwań – także dla ciebie!

 

 

Dzisiaj do skoków spadochronowych nie potrzeba żadnych szczególnych przygotowań, między innymi czasochłonnych szkoleń, badań lekarskich czy treningów. Za sprawą skoków w tandemie można spełnić swoje marzenie dodatkowo w bardzo atrakcyjnych cenach, co powoduje, że zainteresowanie tą formą podniebnej rozrywki jest coraz większe.

 

Jak nietrudno się domyślić, skoki tandemowe odbywają się w dwójkę. Biorą w nich udział instruktor spadochroniarstwa, inaczej tandem pilot, który odpowiedzialny jest za wszystkie kwestie techniczne skoku, a także pasażer, który z kolei nie musi mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń ze skokami. Bezpieczeństwo gwarantują specjalna uprząż tandemowa, która łączy instruktora z pasażerem, a także spadochron i automat spadochronowy.

 

Jak już wspomnieliśmy, do skoku nie trzeba szczególnych przygotowań. Wszystkie informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa otrzymuje się bezpośrednio przed jego rozpoczęciem w formie krótkiego instruktażu. Wtedy też otrzymuje się gogle oraz kombinezon, gdy wymaga tego pogoda. Następnie wszyscy uczestnicy wchodzą do samolotu.

 

Wysokość wyskoku wynosi 3000 lub 4000 metrów i uczestnik skoku może wybrać ją samodzielnie, przy czym skok z 4000 metrów jest droższy. Wysokość ma tutaj szczególne znaczenie dla czasu swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartego spadochronu. Jest to niewątpliwie najbardziej emocjonujący moment całego tego podniebnego przedsięwzięcia – to wtedy ma można poczuć na własnej skórze spadanie z prędkością 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi. Dla 3000 metrów swobodne spadanie wynosi 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – 60 sekund.

 

Gdy uczestnicy skoku osiągną już odpowiedni pułap, instruktor otwiera spadochron. Od tego momentu następuje już spokojniejsza faza lotu, podczas której można rozkoszować się widokami wokoło. Nie trzeba obawiać się też o lądowanie, za które odpowiedzialny jest tandem pilot – ląduje się miękko na trawiastej płycie lądowiska, dlatego nie ma wówczas żadnego ryzyka kontuzji.

 

Aby mieć fantastyczną pamiątkę, można równie zdecydować się na wykupienie usługi wideorejestracji – wówczas za zebranie materiałów odpowiedzialny jest jeszcze jeden skoczek z kamerą zamontowaną na kasku. Film i zdjęcia można odebrać najczęściej po skoku.

 

Ceny skoków tandemowych nie są wysokie. Rozpoczynają się od około 500-600 złotych w przypadku skoku z 3000 metrów, natomiast za skok z 4000 metrów trzeba zapłacić około 700 złotych. Wideorejestracja to około 250 złotych. Można również uzyskać dodatkowe rabaty i zapłacić jeszcze mniej – wiele ośrodków organizuje okresowe promocje i zapewnia obniżki w przypadku rezerwacji skoków dla wyższej liczby osób.

 

Na emocjonujące skoki tandemowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive działający na lotnisku w Krusznie, pod Włocławkiem. Obecnie organizuje skoki w kilku lokalizacjach, a mianowicie w Kruszynie, Przasnyszu, Gliwicach i Pruszczu Gdańskim. Skydive specjalizuje się również w organizacji szkoleń spadochronowych AFF.