3 najważniejsze korzyści, jakie daje system kontroli dostępu Twojej firmie

Systemy kontroli dostępu to coraz bardziej popularne rozwiązania dla wszystkich tych, którzy cenią sobie spokój i stawiają bezpieczeństwo zasobów na pierwszym lub przynajmniej bardzo wysokim miejscu. Uporządkowanie i kontrola ruchu osób i pojazdów w określonej przestrzeni pozwala na wysoce skuteczną ochronę tego, co stanowi dla organizacji cenne zasoby. Niezależnie, czy chcesz chronić informacje, ludzi, czy wartościowy sprzęt, inwestując w nowoczesny system kontroli dostępu sporo zyskujesz. Co dokładnie?

 

Nowoczesne systemy kontroli dostępu to dzisiaj konieczność

Prowadzenie biznesu w dzisiejszej rzeczywistości jest trudnym wyzwaniem. Bezpieczeństwo zasobów to podstawa. Stąd też systemy kontroli dostępu cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród nowych klientów i zdecydowanym uznaniem tych, którzy na wdrożenie tego typu rozwiązań się zdecydowali.

Systemy kontroli dostępu to nic innego, jak metody kontroli przejścia lub po prostu sterowanie dostępem do określonych miejsc, definiujące i ograniczające grupę osób uprzywilejowanych, mających możliwość przedostania się do konkretnych pomieszczeń. Uporządkowanie ruchu osób i pojazdów następuje według przyjętego schematu wykorzystującego zróżnicowane, między innymi pod względem stopnia bezpieczeństwa, czytniki dostępu.

Na co możesz liczyć wdrażając system porządkujący ruch osób i pojazdów na terenie swojej firmy?

1. Możesz mieć pod całkowitą kontrolą ruch w strefach wymagających szczególnej ochrony

Decydując się na system kontroli dostępu, wiesz dokładnie, kto z uprzywilejowanych osób, na przykład z grupy upoważnionych specjalistów, przebywał w strefie szczególnej ochrony i ile czasu tam spędził. Tego typu informacje dostępne są na bieżąco, ale także w wersji archiwalnej, umożliwiającej odtworzenie ruchu w danej strefie w określonym czasie.

2. Ograniczasz dostęp do poufnych danych i wartościowych zasobów materialnych

Formalne zakazy i graficzne znaki ostrzegawcze, informujące o zakazie wstępu do konkretnych pomieszczeń, niestety nie bywają skuteczne. Zawsze może pojawić się ktoś, kto wprowadzony zakaz złamie. W sytuacji, w której chcesz mieć absolutną pewność, co do dostępu do konkretnych miejsc i danych, system kontroli dostępu to narzędzie wyjątkowo skuteczne.

Poziom zabezpieczeń może być różnie zdefiniowany w zależności od tego, kogo i do jakich zasobów chcesz upoważnić. W ramach jednego systemu dostęp może być zróżnicowany pod względem osób uprzywilejowanych lub wykorzystanego czytnika.

3. Możesz efektywnie integrować system kontroli dostępu z innymi systemami

Możliwość integrowania systemu kontroli dostępu z systemem alarmowym, systemem monitoringu, klimatyzacji, czujnikami otwierania drzwi i systemem ewakuacyjnym, wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, zasobów i całego obiektu. Poza tym to dobre narzędzie pozwalające na dowolne przetwarzanie danych o zaistniałych zdarzeniach, np. próbach nieautoryzowanego dostępu.

To jeszcze nie wszystko! Więcej korzyści z systemu kontroli dostępu to większa efektywność Twojej firmy. Przekonaj się na https://www.autoid.pl/