Podwyżki OC - nie przepłacaj! Oszczędzaj!


W 2015 i 2016 roku ceny polis OC zmieniły się na niekorzyść klientów. Duże podwyżki wcale nie muszą jednak oznaczać konieczności sięgania do portfela i poważnego nadwyrężania domowego budżetu. Możesz wykupić tańsze OC. Podpowiadamy, co zrobić, aby zaoszczędzić.

 

 

Co spowodowało podwyżki OC?

W 2015 roku Komisja Nadzoru Finansowego dokonała regulacji związanych z wyceną strat i wypłatą odszkodowań z polis OC, a od stycznia 2016 roku Towarzystwa Ubezpieczeniowe są zobligowane płacić podatek bankowy. Firmy koszty te przerzuciły na konsumentów podwyższając ceny polis. Zakończyła się walka cenowa o klienta i maksymalne obniżanie cen ubezpieczeń w ramach odpowiedzialności cywilnej (Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie mogą już pokryć strat obniżając wypłaty z tytułu odszkodowań).

 

Nie chcesz przepłacać? Skorzystaj z porównywarek OC

Wszyscy kierowcy, którzy nie chcą przepłacać za ubezpieczenie OC samochodu powinni dokładnie przeanalizować oferty dostępne na rynku. Tego typu polisy oferowane przez różne Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie różnią się zakresem (w Polsce istnieją w tym względzie ścisłe regulacje prawne). W praktyce oznacza to, że warto szukać najtańszych ofert – nie ma możliwości, że na tym stracimy.

Samodzielne porównywania byłyby jednak czasochłonne, dlatego pomocny będziekalkulator OC AC. Takie narzędzie pozwala bardzo szybko przeanalizować oferty dostępne na rynku i wybrać najtańszą polisę.

 

Korzystaj z rzetelnych porównywarek

Niektóre kalkulatory ubezpieczeniowe mogą być powiązane z firmami sprzedającymi polisy. Takie narzędzia nie obrazują sytuacji na rynku, ponieważ promują produkty jednego lub dwóch Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dlatego warto korzystać z rzetelnych, niezależnych serwisów. Ważne jest również, aby administrator takiej strony odpowiednio zabezpieczył dane podawane przez użytkowników w specjalnych formularzach potrzebnych do wyliczenia wysokości składek.

 

Ubezpieczenie OC w Ubezpieczamy Auto pozwoli Ci uniknąć przepłacania. W kilka minut można wypełnić zamieszczony w serwisie formularz i uzyskać informacje o kosztach polis dostępnych na rynku. Co ważne, ceny są na bieżąco aktualizowane i pochodzą bezpośrednio od firm ubezpieczeniowych.

 

Podczas wypełniania formularza, warto pamiętać o dokładnym wpisaniu wszystkich danych, ponieważ ceny polis OC zależą nie tylko od marki i typu samochodu, ale także ilości drzwi czy pojemności silnika, wieku kierowcy i jego „stażu za kółkiem”.

 

Kalkulator ubezpieczeniowy – nie tylko tanio, ale i wygodnie

Na podstawie uzyskanych wyników z kalkulatora ubezpieczeniowego można wybrać najtańszą polisę OC dla siebie. Bezpośrednio z porównywarki użytkownik może przejść na stronę wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego i złożyć wniosek o wykupienie polisy. To sprawia, że korzystanie z porównywarki online pozwala nie tylko wybrać tanie ubezpieczenie, ale i zaoszczędzić czas.