Potrzebujesz gotówki? Porównaj i nie przepłacaj

Wyprawka szkolna dla dziecka, wyjazd na wakacje, naprawa auta, remont mieszkania – powodów, dla których potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki, jest wiele. Niezależnie od celu, przy pożyczaniu pieniędzy zawsze powinniśmy porównywać różne oferty, aby móc wybrać jak najtańszą. Dzięki dzisiejszym możliwościom technologicznym jest to łatwe jak nigdy dotąd. Sprawdź, jak rzetelnie porównać pożyczki i nie przepłacać.

 

Wybrać dobrze w gąszczu ofert

Rynek pożyczek cechuje się dużą różnorodnością. Choć obecnie jest znacznie bardziej ucywilizowany niż jeszcze kilka lat temu, to ciągle jeszcze istnieją firmy, które żerują na ludzkim nieszczęściu i żądają lichwiarskich opłat. Z drugiej strony jest wiele wiarygodnych i naprawdę korzystnych ofert dla każdego, kto potrzebuje szybkiej gotówki. Co ciekawe, dostępne są nawet darmowe chwilówki, o czym wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Jeżeli potrzebujesz kwoty nie większej niż 3 tys. zł i jesteś przygotowany na jej oddanie w ciągu 30-60 dni, możesz ubiegać się o bezpłatną pożyczkę, o ile już wcześniej jej nie brałeś w danej firmie.

 

Rozstrzał pomiędzy ofertami pożyczek jest ogromny, dlatego nieodpowiedni wybór może okazać się niezwykle kosztowny. Bardzo ważne staje się wobec tego znalezienie najkorzystniejszej pożyczki o niskim oprocentowaniu, z małą lub zerową prowizją i bez horrendalnie wysokich dodatkowych opłat. Obecnie jest to możliwe dzięki Internetowi, w którym można znaleźć m.in. pożyczki przez internet na bezpiecznechwilowki.pl. Na czym polega działanie tego typu serwisów?

 

 

Jak porównywać pożyczki

Internetowe porównywarki pożyczek – jak sama nazwa wskazuje – służą do zestawienia ze sobą wielu ofert. Na ich łamach wyświetlane są propozycje kilkunastu lub kilkudziesięciu firm, które uporządkowano w kolejności od najtańszej do najdroższej, uwzględniając wskaźnik RRSO. Każda oferta opatrzona jest podstawowymi informacjami na temat oprocentowania, terminu spłaty, maksymalnej kwoty oraz innych warunków, które należy spełnić, aby móc złożyć wniosek o finansowanie.

 

Znalezienie najtańszej i spełniającej indywidualne wymagania oferty jest w tej sytuacji dziecinnie proste – wystarczy ją dobrać według własnych kryteriów, a następnie kliknąć w odnośnik odsyłający do strony internetowej firmy, która ją proponuje. Kolejny krok to wypełnienie nieskomplikowanego formularza poprzez podanie swoich danych i kwoty pożyczki. Weryfikacja odbywa się z reguły poprzez wykonanie przelewu na symboliczną kwotę. Jeżeli więc potrzebujesz szybkiej i bezpiecznej pożyczki, pamiętaj, żeby przed zdecydowaniem się na usługi danej firmy porównać je z innymi dostępnymi ofertami.