Mentor dlaczego ma on tak duże znaczenie w naszym życiu zawodowym?

Słowa, związane z naszym środowiskiem pracy, zmieniają się zależnie od potrzeb. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ musimy mieć na względzie fakt, że nasz język jest żywy. Co za tym idzie, nie może być absolutnie mowy o tym, aby nie powstawały nowe wyrazy, które także będą miały nowe, być może nieznane nam dotąd słowa. Jednym z taki słów, jest słowo mentor. O ile występowało ono w naszym języku już wcześniej, o tyle – co warto podkreślić w sposób szczególny – słowo to nabiera zupełnie nowego znaczenia, jeśli będziemy rozpatrywać je w kontekście pracy i terminów słownych związanych właśnie z pracą.


Kim zatem jest mentor w kontekście pracy?

Mentor, jeśli mowa o znaczeniu tego słowa w kontekście pracy, najogólniej rzecz ujmując, jest swoistym przewodnikiem danej osoby. Najczęściej to właśnie on wdraża nową osobę w meandry zawodu, pokazuje jej jak powinna się w konkretnych sytuacjach zachować, na co powinna zwracać uwagę. To jednak nie wszystko, czym zajmuje się mentor. On także, co warto podkreślić, motywuje daną osobę do działania. Tym samym, nie będzie wielką przesadą, jeśli użyjemy sformułowania, że mentor jest kimś w rodzaju wsparcia dla nowo przyjętej do pracy osoby. Warto jest mieć ten fakt na względzie, jeśli spotkamy się kiedykolwiek z takim właśnie określeniem.

 

Dlaczego mentor jest tak ważny?

Jeśli przyjmujemy do pracy nową osobę, musimy się liczyć z tym, że może mieć ona niemały problem z wdrożeniem się w nowe rzeczy, nowe obowiązki. Mentor ma za zadanie ułatwić jej to wdrożenie a jednocześnie musi czuwać nad tym, aby dana osoba wykonywała swoje obowiązki możliwie najlepiej, jak tylko umie. W przypadku drobnych czy nawet większych błędów, mentor ma zadanie nie tylko korygować te błędy, ale też w pewien sposób motywować pracownika, by ten się niepotrzebnie nie załamywał. To bardzo ważne, jeśli mowa o tym, by nasz pracownik był możliwie jak najlepiej przygotowany do pracy.

 

Po więcej informacji na ten właśnie temat, zapraszamy na stronę www.krakow.blpoland.com – kim jest mentor. Z pewnością strona okaże się bardzo pomocna, jeśli chodzi o zrozumienie tegoż pojęcia.