Na co zwrócić uwagę przy zakupie żarówki LED?

Żarówki LED E27 to jeden z tych rodzajów lamp typu LED, które charakteryzują się wyposażeniem w jeden z najczęściej spotykanych gwintów. Gwint E27 jest używany w żarówkach o dużej mocy. Żarówki LED 27 można na co dzień spotkać w mieszkaniach, biurach i różnego rodzaju obiektach publicznych. Zastosowanie rozmaitych technologii LED polegających na wykorzystaniu niewielkich rozmiarów diod elektroluminescencyjnych sprawia, iż żarówki tego typu cechują się niewielkim poborem mocy elektrycznej, oraz dużą żywotnością.

 

Nie bez kozery zatem można mówić o prawdziwej rewolucji, jeśli chodzi o technologie oświetleniowe. Żarówki E27 są doskonałym wyborem dla tych klientów, którzy są przyzwyczajeni do bardziej klasycznych rodzajów mocowania. Liczba 27 oznacza milimetrową średnicę wkrętu, podczas gdy sama litera E odnosi się do nazwiska wynalazcy Thomasa Edisona. Standardowe mocowanie sprawia bowiem, iż można ją z powodzeniem zastosować w niemal każdym miejscu w naszym domu.

Gdy decydujemy się na zakup żarówki tego typu, powinniśmy zwrócić naszą uwagę na kilka istotnych parametrów. Powinniśmy zatem sprawdzić, jaką żarówka ma barwę światła, oraz temperaturę. W zależności od tych czynników możemy dobierać rodzaj światła (ciepłe bądź zimne) do pomieszczeń, w których chcemy je zastosować. Na opakowaniu każdej żarówki podana jest również jej przewidywana żywotność. W przypadku lamp LED wynosić ona może do 25 – 30 lat.

Zerknij na sklep ultra-elektro.pl – żarówki led e27 w ofercie.

Każda z żarówek ma również podaną moc energii elektrycznej, jaka jest jej potrzebna. Niewielkie wymagania w tym zakresie są jedną z najbardziej istotnych różnic pomiędzy żarówkami LED, a innymi, bardziej tradycyjnymi źródłami oświetlenia. Podane powyżej czynniki sprawiają, że technologia LED cieszy się stopniowo coraz większą popularnością. Aby odpowiednio długo móc cieszyć się zaletami żarówki LED E27 należy pamiętać o zasadach prawidłowej eksploatacji. Wytrzymała konstrukcja, odporność na częste włączanie i wyłączanie, a także energooszczędność powinny wówczas sprawić, że będziemy się cieszyć jej zaletami odpowiednio długo.