Nie tylko opony ważne

W okresie wiosennym lub też późną zimą widać jak na wielu stacjach wymiany opon, pracownicy przekładają nie tylko całe koła, ale również same opony, ściągając stare. Nie każdy jednak wie, iż taka wymiana opon poprzez ściąganie ich z felg i zakładanie nowych, znacząco wpływa na pogorszenie właściwości tych opon, a przez to również na stan bezpieczeństwa. Warto się więc zastanowić czy nie zdecydować się na zakup dodatkowego kompletu felg, by w przypadku wymiany opony wymienić całe kompletne koło.

 

Nie tylko wygląd.

Większość osób, które się decydują na zakup felg lub kompletnych kół do samochodu, kieruje się przede wszystkim wyglądem kół. Przecież wiadomo, że każdy facet, chce by jego pojazd wyglądał najlepiej na ulicy. Na drugi plan wchodzi sprawa jakości oraz bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że wygląd to nie wszystko. Błędnie dobrana felga nie tylko pogorszy komfort jazdy, ale również może odbić się negatywnie na kwestii bezpieczeństwa. Ponadto kupując felgi z niepewnego źródła, bardzo łatwo stać się ofiarą oszustwa, gdyż kupuje się zazwyczaj felgi o bardzo dziwnym składzie stopu, z którego jest wykonana. Taką felgę po pierwsze trudno jest wyważyć, a ponadto nie daje ona żadnych gwarancji na trwałość, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo nie tylko kierującego, ale i innych użytkowników drogi. Jakość felgi trudno jest ocenić gołym okiem. Zazwyczaj kupując felgę stalową, lub częściej felgi ze stopów lekkich, kierują się przede wszystkim wzorem, a następnie ceną. W takim wypadku kierują swoje kroki do serwisów oferujących felgi nieznanego pochodzenia.

Jak kupować?

Większość specjalistów uważa, że kupowanie felg, zarówno aluminiowych jak i stalowych powinno się wykonywać w autoryzowanych serwisach samochodów, do których takie felgi mają trafić. Ma to oczywiście swoje dobre strony, gdyż wiadomo, że do samochodu nie trafią podrabiane felgi, a ponadto na pewno będą pasować jeśli chodzi o ich rozmiar. Niestety, zazwyczaj felgi takie mają jeden mankament – jest to niewątpliwie dość wysoka cena, nawet patrząc na to, ze są to felgi firmowe. Tu można zadać sobie pytanie, czy jest możliwość zakupu dobrych felg taniej? Oczywiście, dzięki serwisom internetowym takim jak www.123felgi.pl. To sprawdzony serwis, który proponuje zarówno felgi do samochodów jak i całe koła. Są to felgi renomowanych firm, sprawdzone przez specjalistów. Kupowanie w serwisie www.123felgi.pl/ jest banalnie proste. Wystarczy wyszukać markę i typ samochodu, a następnie pośród różnych wzorów wybrać interesujące nas felgi lub też całe koła. Cena jest bardzo atrakcyjna, co również wyróżnia ten serwis. Dodatkowym plusem jest niewątpliwie 30dniowy okres zwrotu lub wymiany zakupionego towaru.