Jak powinien wyglądać sklep internetowy?

Zakupy internetowe przybierają na popularności. Liczne badania pokazują, że już ponad połowa Polaków miała do czynienia z zakupami przez internet! Wiele osób kupuje tak na co dzień, a duże supermarkety oferują swoim klientom dokonywanie zakupów online wraz z dostawą produktów do domu. Dlaczego zakupy online cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić sporo czasu!Zakupy przez internet nie wymagają od nas wychodzenia z domu, noszenia ciężkich zakupów i stania godzinami w kolejce do kasy. Są wygodne, szybkie i bezpieczne. Jednak nie każdy sklep internetowy przyciąga klientów, często jest to związane ze złym wyglądem.

 

Jak powinien wyglądać sklep internetowy?

Sklep internetowy musi być przede wszystkim przejrzysty. Ta cecha często decyduje o jego powodzeniu! Jaskrawe kolory, wyskakujące i błyskające reklamy, migający kursor w dziwnym kształcie - takie grzeszki są często popełniane przez właścicieli sklepów internetowych.

 

Wygląd sklepu online powinien zachęcać do zakupów. Najlepiej wyglądają sklepy utrzymane w jasnej, nie męczącej dla oka kolorystyce. Bardzo ważny jest jasny podział na różne kategorie - ułatwia to nawigację i usprawnia proces kupowania, zachęca także do przeglądania oferty sklepu, a tym samym skłania do większych zamówień.

 

W sklepie internetowym ważną kwestią są zdjęcia produktów. Powinny to być doskonałej jakości zdjęcia, najlepiej wykonane na profesjonalnej sesji, lub też zdjęcia z katalogu producenta. Kolejną kwestią jest opis - unikalny, krótki, ale zachęcający opis to najlepszy wybór. W opisie powinny znaleźć się najważniejsze informacje, takie jak wielkość, waga, zastosowanie, czy kolorystyka.

 

Dobry skrypt do obsługi

Na sukces sklepu internetowe bez wątpienia składa się także skrypt do obsługi sklepu. Najpopularniejszym wyborem jest PrestaShop. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość rozbudowania sklepu o ciekawe, bardzo wygodne funkcje. Ten skrypt posiada liczne szablony, które pozwolą uzyskać lepszy, bardziej przyjazny wygląd sklepu online.

Osoby, które korzystają z tego skryptu, podkreślają, że jest on łatwy i daje duże możliwości w zakresie działań administracyjnych.

 

Panel administratora jest intuicyjny - dzięki temu łatwo na stronie wprowadzić potrzebne zmiany, a tym samym dostosować sklep do wymagań klientów. System ten jest bardzo popularny, więc nawet jeśli nie znajdziemy potrzebnej nam funkcji, to z łatwością można znaleźć osobę, która będzie w stanie ją zaprogramować.

 

Wygląd sklepu internetowe to podstawa - postaw na proste rozwiązania i łatwy sposób administrowania strony.