Najważniejsze cechy idealnego pożyczkodawcy


Internetowe pożyczki są jedną z najpopularniejszych form zaciągania zobowiązań. Nic dziwnego, są proste, szybkie i bezpieczne. Oczywiście pod warunkiem, że znajdziemy najlepszego pożyczkodawcę, z którego usług będziemy zadowoleni. Jak więc go znaleźć?

 

 

Godny zaufania

Pożyczkodawca powinien przede wszystkim wzbudzać nasze zaufanie. Wchodzimy z nim przecież w pewien układ, więc musimy mieć pewność, że rozumiemy wszystkie warunki, na jakich udzielana jest nam pożyczka. Oczywiście ta cecha oznacza także bycie wypłacalnym - szybkie pożyczki mają sens wtedy, jeśli pieniądze wpływają ekspresowo. Najlepsi pożyczkodawcy potrafią dostarczyć środki na konto już nawet w 15 minut od pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Zaufanie pożyczkobiorcy wzbudzają również oczywiście pozytywne opinie klientów i certyfikaty, jakie dana firma zdobyła. Warto zwracać uwagę na dodatkową działalność instytucji, w której decydujemy się na szybką pożyczkę przez internet, ponieważ pozytywny wizerunek ma znaczenie, jeśli chodzi o odczucia  i poczucie bezpieczeństwa wśród klientów.

 

Taki, z którym można się dogadać

W życiu przydarzają się różne historie. Czasem mamy problem ze spłatą zaciągniętej pożyczki na czas - to generuje dużo stresu. Idealny pożyczkodawca zatem zrozumie to i pozwoli na przedłużenie terminu spłaty. Nie łudźmy się, że można taką płatność przekładać w nieskończoność, jednak przy krótkoterminowych pożyczkach nawet dodatkowe 30 dni na spłatę może mieć dla nas w wyjątkowych sytuacjach duże znaczenie. To znaczy, że nie będziemy musieli się martwić, jeśli coś „po drodze” uniemożliwi nam zapłatę rachunku, albo pierwotny moment spłaty wypada akurat na newralgiczny finansowo moment, np. wesele w rodzinie.

 

Gwarantujący dostęp bez ograniczeń

Szybka pożyczka przez internet - wręcz idealny rodzaj pomocy finansowej. Taką oferuje na przykład Vivus. Kilka kroków, łatwe, nieskomplikowane procedury, przejrzysta oferta. Chodzi o to, żeby móc pożyczyć pieniądze, nie wychodząc z domu, mieć je na swoim koncie jak najszybciej, ograniczyć załatwianie zbędnych formalności. Czasem pożyczka jest nam potrzebna po to, aby zapłacić rachunek, zrobić przelew - wychodzenie z domu po to, aby odebrać pieniądze, wpłacić je do banku i wrócić do domu, żeby zrealizować jakąś płatność, byłoby stratą czasu.

 

Rzetelny

Rzetelny pożyczkodawca cieszy się renomą i ma jasne zasady udzielania pożyczek. Nie mnoży formalności, po to, aby ukryć dodatkowe koszty. Istotny jest też kontakt z klientem. Bardzo dobrze, jeśli istnieje infolinia lub czat, na którym możemy porozmawiać z konsultantem i wyjaśnić ewentualnie powstające wątpliwości.

To wszystkie najważniejsze cechy pożyczkodawcy. Warto jednak rozpatrzyć także inne aspekty - wysokość odsetek, prowizji. Takie kwestie również powinny mieć wpływ na to, na jakiego pożyczkodawcę finalnie się zdecydujemy.