Pierwszy smartfon dla dziecka


Pierwszy telefon dla dziecka powinien zapewniać przede wszystkim możliwość łatwego nawiązania kontaktu z rodzicem. Smartfon musi być także odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Sprawdź na co jeszcze, należy zwrócić szczególną uwagę, przy zakupie telefonu dla dziecka.

 

 

Według badań brytyjskiej firmy Ofcom, jedna czwarta dzieci w wieku od 8 do 11 posiada swój własny telefon. W starszej grupie wiekowej od 12 do 15 lat, 7 na 10 dzieci również jest w posiadaniu telefonu. Takie statystyki nie mogą dziwić, ponieważ w dzisiejszej dobie technologii, każdy rodzic chce mieć kontakt ze swoją pociechą.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie telefonu?

Decydując się na pierwszy smartfon dla dziecka, nie należy kierować się jego funkcjami. Taki telefon przede wszystkim powinien być solidnie wykonany i to obudowa w takim wypadku jest jednym z najważniejszych aspektów. Wiele nowych urządzeń jest niezwykle lekkich i podatnych na uszkodzenia, dlatego nie warto ryzykować, że dziecko przypadkowo uszkodzi nowe urządzenie.

Dobry smartfon powinien charakteryzować się także dobrą baterią, przynajmniej na poziomie 1500-2000 mAh. Umożliwi to korzystanie z urządzenia przez przynajmniej jeden dzień, bez konieczności ładowania.

Najmłodsi wykorzystują telefony do gier, dlatego telefon powinien być wyposażony w dobry procesor, który poradzi sobie z podstawowymi tytułami. Warto zwracać uwagę na ilość pamięci RAM, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za uruchamianie poszczególnych aplikacji.

Praktycznie wszystkie smartfony posiadają moduł GPS, który rodzice mogą wykorzystać do sprawdzania lokalizacji swojego dziecka. To użyteczna funkcja, która powinna być jednym z powodów do zakupu telefonu.

 

Telefon na kartę czy abonament?

Tak naprawdę ta decyzja jest uzależniona od rodzica. W telefonie na abonament można nabyć dobrej klasy urządzenia już od kilku złotych, przy nie tak wysokim abonamencie. W przypadku telefonu na kartę, kupujący ma ten komfort, że sam decyduje o tym ile dziecko może wydać na połączenia telefoniczne i sms-y.

Jeśli chodzi o wybór operatora, to można znaleźć dużo pochlebnych opinii o Virgin Mobile. Oferta tej sieci jest jedną z najlepszych jeśli chodzi o najmłodszych. Dużo darmowych minut i sms-ów, a także stały dostęp do internetu jest tym, czego użytkownicy oczekują. Nie można zapominać o szerokiej gamie bardzo dobrych urządzeń, które do oferty można dobrać. Szukasz więcej informacji na temat zakupu telefonu? Przeczytaj poradnik: jaki smartfon kupić.