Wyposażenie altany ogrodowej

Dobrze funkcjonujący ogród wymaga od nas, właścicieli, sporo nakładów pracy oraz pomysłowości i kreatywności. To miejsce spotkań, zabaw i wypoczynku musi być idealnie dostosowane do naszych potrzeb i wymagań. Centrum życia w ogrodzie będzie znajdowało się w altanie ogrodowej, o ile takową posiadamy. Jeśli nie - warto zaopatrzyć się w ten wygodny i funkcjonalny domek ogrodowy, a później ładnie go urządzić. Jak?

 

 

Wybieramy altanę ogrodową

Nowoczesne altany ogrodowe wykonane są najczęściej z drewna i mają postać daszku wspartego słupkami lub też niepełnymi ściankami. Daszek wspaniale chroni nas przed wpływem warunków atmosferycznych: daje cień w słoneczne dni oraz zapewnia schronienie przed deszczem. Ażurowe ścianki pozwalają na bliski kontakt z przyrodą, obserwację otoczenia oraz rozkoszowanie się ciepłym wiatrem.

 

Aby dobrze wybrać altankę ogrodową, należy dostosować jej wielkość do wielkości samego ogrodu. Bierzemy także pod uwagę to, ile osób będzie z altanki korzystało.

 

Wygląd, styl w jakim altana została wykonana, także zależeć będzie od „wystroju” ogrodu. Klasyczny, angielski ogród niekoniecznie dobrze będzie się komponował z altaną wykonaną na modłę góralską. Tu moglibyśmy wykorzystać na przykład pawilon ogrodowy.

 

Niezbędne wyposażenie altanki

Ponieważ drewniane altany ogrodowe i pawilony ogrodowe służą do odpoczynku i przyjmowania gości, muszą być odpowiednio wyposażone. Niezbędne okażą się więc meble ogrodowe takie jak stół, krzesła lub ławki.

 

Wybierając zestaw mebli kierujemy się sposobem wykonania samej altanki. Dobrze, jeśli meble zostaną wykonane z tego samego rodzaju drewna, podobnie wykończonego. Jeśli więc zdecydowaliśmy się na wybór altany z grubych, surowych bali, to także zestaw mebli powinien być z nich wykonany. Altana i meble będą wówczas tworzyły całość pod względem designu – nasz ogród będzie spójny i uporządkowany stylistycznie.

 

Do pawilonu ogrodowego wykonanego z metalu i wykończonego lekkimi, tiulowymi zasłonkami wybierzemy podobny zestaw stołu i krzeseł. Będą to delikatne, klasyczne meble, na których położymy jasne poduszki i koronkowy obrus. Całość będzie wyglądała elegancko i wytwornie.

 

Pięknym akcentem w naszej altance ogrodowej będą kwiaty. Na ażurowych ścianach można powiesić kilka skrzynek z pelargoniami lub surfiniami. Nie tylko ubarwią nasz krajobraz, ale także stworzą zieloną zasłonę zapewniającą prywatność.

 

Pięknie wykonany i wykończony domek ogrodowy będzie ozdobą naszego ogrodu, natomiast wybór pasujących do niego mebli wysokiej jakości zapewni nam i naszym gościom komfortowy wypoczynek.

 

Zobacz również: www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane