Co stanie się, gdy nie spłacę chwilówek przez Internet?Niestety w przypadku niespłacenia chwilówek przez Internet w terminie określonym umową, grożą nam przykre konsekwencje. Chcesz dowiedzieć się, jakie? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

 

 

Potrzebujemy szybko pieniędzy na zakupy? Żaden problem. Szukamy ciekawych chwilówek przez Internet, wypełniamy wniosek i jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, do piętnastu minut pieniądze lądują na naszym koncie. Łatwa kasa. Trzeba pamiętać, że pożyczki ratalne pomagają nam uporać się z danym problemem wtedy, gdy odpowiednio rozplanujemy czas trwania zobowiązania finansowego. Jeśli np. po dwóch miesiącach wiemy, że nie będziemy posiadać odpowiednich środków do spłaty należności, nie wnioskujmy o pożyczkę. Dlaczego? Chociażby po to, by uniknąć przykrych konsekwencji.

 

Co się stanie, gdy nie spłacę chwilówki na czas?

Głównymi konsekwencjami braku spłaty pożyczki będzie naliczenie umownych kar, a nawet odsetek oraz przekazanie długu do windykacji. W związku z tym musimy liczyć się z wpisaniem nas do baz dłużników, co w przyszłości powoduje jeszcze większe problemy z otrzymaniem nowej pożyczki, nawet w przypadku, gdy wiemy, że następne zobowiązanie spłacimy terminowo. Banki nie udzielą nam kredytu, ponieważ dla nich staniemy się po prostu nierzetelnymi klientami. Pożyczkodawca ma jednak obowiązek wykreślić nas z Krajowego Rejestru Dłużników, gdy oddamy całość należności finansowych. Jeżeli tego jednak nie uczynimy, bądźmy pewni, że firma u której zaciągnęliśmy pożyczkę, przekaże sprawę do sądu, co uruchomi egzekucję komorniczą.

 

Egzekucja komornicza

Egzekucja komornicza poprzedzona jest rozprawą w sądzie. Jeśli rozprawa zostanie rozstrzygnięta na korzyść pożyczkodawcy, komornik na mocy prawa rozpoczyna postępowanie egzekucyjne, w którym może zająć część naszej wypłaty, nieruchomość, samochód czy sprzęt RTV. Wizja urzędnika państwowego, który w imię prawa zabiera nasze ciężko zarobione pieniądze, nieraz w postaci różnych przedmiotów, może przerażać. Dlatego tym bardziej pilnujmy terminowości w spłatach długu.

 

Pomyślmy o pożyczkach ratalnych

Pożyczki ratalne charakteryzują się długim terminem spłaty pieniędzy, dzięki czemu możemy swobodniej rozplanować wydatki na dłuższą perspektywę czasu. Wybierajmy takie firmy, które posiadają elastyczne raty, to znaczy wielomiesięczne, a jednocześnie opłacalne. Na rynku istnieje wiele firm udzielających pożyczek ratalnych, w których nawet pożyczka rzędu 1000 zł, rozłożona na kilka rat nie będzie obłożona wysokimi prowizjami. Przede wszystkim jednak pożyczajmy rozsądnie i odpowiedzialnie.