Mieszkanie w kamienicy romans tradycji z nowoczesnością

 


Wysokie sufity, duże okna, przestronne wnętrza – mieszkanie w starej kamienicy ma wiele zalet. Czy można urządzić je w stylu nowoczesnym, jednocześnie zachowując klimat tradycyjnego wnętrza? Zobacz, jak połączyć nowoczesne elementy i dodatki w stylu retro, aby stworzyć modną aranżację mieszkania.

 
Eklektyzm – złoty środek w aranżacji wnętrz

Fotel z początku XX wieku i rogowa kanapa z popularnej sieciówki. Designerski regał na tle ceglanej ściany. Choć eklektyzm bazuje na kontraście, nie jest synonimem chaosu. Harmonijne połączenie elementów należących do różnych stylów i epok nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

 

Do zalet starego budownictwa można zaliczyć wysokie stropy oraz wykusze, czyli formy architektoniczne wystające poza ścianę budynku (doskonałe miejsce na kanapę lub stół). Sufit na wysokości czterech metrów pobudza wyobraźnię nie tylko architektów. Antresola z biblioteczką lub miejscem do spania, a może domowe biuro? Zaprojektuj przestrzeń w taki sposób, aby była funkcjonalna i komfortowa. Styl eklektyczny doskonale sprawdzi się podczas urządzania nowoczesnego mieszkania w starej kamienicy.

 

 

Piec kaflowy - centrum nowoczesnego wnętrza

Jeśli w mieszkaniu znajduje się stary piec kaflowy, warto pomyśleć o jego renowacji. Nie pozbywaj się za wszelką cenę elementów starego wystroju, lecz… wydobądź je na pierwszy plan! Na przykład wspaniała, zabytkowa maszyna do szycia „Łucznik” będzie doskonale kontrastować z bielą lub szarością salonu w stylu glamour.

 

Jeśli planujesz ogrzewać mieszkanie za pomocą kominka, ale zależy Ci na rozwiązaniu w pełni bezpiecznym i ekologicznym, wybierz nowoczesny wkład kominkowy ograniczający emisję CO2 obudowany stylowymi kaflami. Wkład wykonany z wysokogatunkowej stali jest odporny na działanie wysokich temperatur (nawet do 800 °C), a kaflowa obudowa wydłuża czas oddawania ciepła nawet po wygaszeniu paleniska.

 

Romans tradycji z nowoczesnością może przynieść nieoczekiwane efekty. Minimalistyczne wnętrza nabiorą niepowtarzalnego charakteru, a stare przedmioty zyskają nowe życie!

 

Artykuł powstał we współpracy z http://kratki.com/