Najciekawsze atrakcje Darłowa i okolic


Darłowo to popularny, nadmorski kurort, znajdujący się w województwie zachodniopomorskim. Jego popularność wynika z faktu posiadania bogatej oferty turystycznej, która zadowoli nawet najbardziej wybrednego turystę.

 

 

Darłowo to popularny, nadmorski kurort, znajdujący się w województwie zachodniopomorskim. Jego popularność wynika z faktu posiadania bogatej oferty turystycznej, która zadowoli nawet najbardziej wybrednego turystę. Pobyt w tym miejscu to szansa na niezwykłą rozrywkę na plaży, zwiedzanie czy też wypady krajoznawcze w okalające miejscowość kurorty. Baza noclegowa [szczegóły: meteor Darłowo] zapewnia przy tym komfortowy wypoczynek, w malowniczych zakątkach miejscowości.

 

Największym atutem skłaniającym turystów do wyjazdu w tym kierunku jest piękna plaża. Kąpielisko podzielone jest na dwie części przez przepływającą tędy Wieprzę. To miejsce, w którym znajdziemy przystań rybacką i marinę dla łodzi komercyjnych. Tu też znajduje się naturalna laguna, która daje turystom nieco spokoju oraz zachodnia część, która zwłaszcza w sezonie tętni życiem i zabawą.

 

Zwiedzając miejscowość, mamy możliwość zobaczenia takich obiektów jak XIV-wieczny Zamek Książąt Pomorskich, w którym niegdyś znajdowało się więzienie czy też Kościół Mariacki. Szukając możliwości wyjazdu do sąsiednich kurortów, trzeba wiedzieć, czego można się po nich spodziewać. W Dąbkach na szczególną uwagę zasługuje uzdrowisko. Wieś położona zaledwie 7 kilometrów od Darłowa jest wspaniałym pomysłem na jednodniową wycieczkę. Dotrzeć tam możemy dzięki gęstej siatce szlaków turystycznych. W Jarosławcu natomiast warto odwiedzić Muzeum Bursztynu, które cieszy oko. Nie tylko ze względu na sam minerał, ale też często zatopione w nim owady. W Dolinie Charlotty co roku odbywa się kultowy festiwal rocka, który i my możemy odwiedzić, podczas spędzania wakacji w Darłowie. Takiej okazji nie można przegapić.

 

Pamiętajmy jednak, że Darłowo samo w sobie daje nam ogromne możliwości spędzenia czasu. Rozrywka podzielona jest w taki sposób, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Jest tu park linowy, lunapark i aquapark, korty tenisowe, boisko piłkarskie oraz wiele innych przybytków, z których śmiało możemy korzystać. Warto wspomnieć, że w Darłowie co roku odbywają się imprezy. Znany jest piknik rodzinny, na którym możemy zapoznać się z regionalnymi przysmakami, wytwarzanymi tradycyjnym sposobem oraz muzyczne imprezy, organizowane na plaży.

 

Darłowo to szeroka oferta, która z każdym rokiem dodatkowo się rozwija. Pamiętajmy jednak, by zadbać o zakwaterowanie ze stosownym wyprzedzeniem, to klucz do wymarzonych wakacji.