Dlaczego warto spędzić wakacje w Polsce?

 


Prawdziwe ekskluzywne wakacje często kojarzą się z wyjazdem za granicę. Wydaje się, że bez podróży samolotem i egzotycznego kierunku wypoczynek będzie nudny i mało atrakcyjny. Co więcej, w dobie ułatwionej komunikacji, możliwości wykupienia zagranicznej wycieczki za grosze oraz dzięki serwisom ułatwiającym proces planowania takiego wyjazdu od A do Z, nawet najwięksi domatorzy dają się skusić na odrobinę przygody. W okresie wakacyjnym serwisy społecznościowe pęcznieją od zdjęć z wczasów, które przypominają swego rodzaju konkurencję – kto wyjedzie dalej i obierze bardziej wyszukane kierunki. Tymczasem wakacje w Polsce mogą znacznie przekroczyć standardy niejednego obcego kurortu. Zachęcamy zatem do odbiegania od myślenia, że dobre wakacje to wyjazd poza granice naszego kraju i argumentujemy, dlaczego warto pochwalić się wakacjami w Polsce.

 

Co robić w Polsce?

Największym walorem polskich wakacji jest różnorodność form wypoczynku. Miłośnicy pieszych wycieczek i sportów górskich swój drugi dom odnajdą właśnie w górach, dla entuzjastów kajakowania i biwakowego survivalu pociechą jest cała mapa jezior, w tym pięknego zagłębia na Mazurach. Zakochani w plażowaniu, zachodach słońca, spragnieni szumu fal, kąpieli wodnych i klimatu nadmorskiej mariny zachwycą się morzem. Osoby upajające się nietypową miejską architekturą z kolei wybierają spośród ogromnej liczby dużych i maleńkich polskich miast. Na tym podziale nie koniec. Lista atrakcji przypomina rozbudowane drzewo – każdy z opisanych wariantów bowiem oferuje następne możliwości i ciekawe wybory. Bo nawet jeśli zdecydujemy się na wakacje nad morzem – kolejnym krokiem jest wyszukanie idealnego miejsca na błogi wypoczynek. Warto również pamiętać, że te same miejsca zmieniają się wraz z porami roku. Wyjazd zimowy ma zupełnie inne oblicze niż wyjazd do tego samego miejsca latem, a o tym mogą jedynie pomarzyć turyści słonecznych krajów.Jak spędzić wyjątkowe wakacje?

Nie dziwi, że coroczny wyjazd w góry czy nad morze staje się rutyną. Jak sprawić, aby wakacje były nie tylko udane, lecz także zachwycające? Odpowiedź na to pytanie przyda się również osobom, które po kilku wyjazdach za granicę wyjątkowo planują zostać w Polsce.

Przede wszystkim wystarczy poświęcić parę chwil przed wyjazdem, aby, zamiast najbardziej obleganych turystycznych kierunków, znaleźć perełkę w danej kategorii.

 

Nowe oblicze wakacji w górach

Wędrówki szlakami turystycznymi urozmaicą zderzenie z życiem górali, wyjątkowa sceneria czy pensjonat oferujący mnóstwo atrakcji. Stoki narciarskie, nowoczesne termy, kompleksy wodne i aquaparki – w ich poszukiwaniu z powodzeniem możemy wyruszyć na górskie wakacje. Pytanie, czy przy tej okazji nie chcemy zobaczyć widoków niczym z kadru filmowego lub zupełnie odmiennej kultury.

Nie bez przyczyny takimi krajobrazami zauroczył się reżyser „Opowieści z Narnii”, Andrew Adamson, który nakręcił drugą część znanego fantasy w Górach Stołowych! Aby doświadczyć tego bajkowego klimatu na własnej skórze, wystarczy odwiedzić Szczeliniec Wielki.

Nie trzeba wyruszać na Bali, żeby zachwycić się różnorodnością miejsc kultu – Świątynia Wang w Karpaczu zrobi równie piorunujące wrażenie. Skupisko czaszek czy cmentarz przykościelny, na którym pochowano Tadeusza Różewicza – kościół bez wątpienia znajduje się na obowiązkowej liście miejsc do zwiedzenia. Nieopodal świątyni szumi Dziki Wodospad, który jest równie wizytówkowym punktem górskich wojaży. W poszukiwaniu jeszcze większej pasji odkrywcy warto odwiedzić Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.Ekskluzywne wakacje nad polskim morzem


Aby poczuć prawdziwy oddech luksusu, wystarczy wyruszyć nad Bałtyk. Nic nie kojarzy się z takim prestiżem, klimatem błogiego odpoczynku na złotej plaży czy romantycznymi wschodami i zachodami jak morze właśnie. A biorąc pod uwagę fakt, że Bałtyk rozwija się w błyskawicznym tempie i standardami niejednokrotnie przewyższa poziom europejski – żal nie dać się ponieść morskim falom, czy to w pojedynkę, czy jachtem lub statkiem.

Możliwości takiego wypoczynku dają nie tylko duże miasta nadmorskie lub Trójmiasto. Z biegiem czasu całe Wybrzeże rozbudowuje się i zachęca ultranowoczesnymi inwestycjami.

Piękne mariny, urocze kurorty, awangardowe porty, luksusowe hotele z widokiem na morze zapewnią niezapomniane wakacje w ojczyźnie.

Co więcej, w planie błyskawicznego rozwoju Wybrzeża nie brak zaskakujących projektów, które wyprzedzają się nawzajem pomysłowością. Jeśli widok z okna na morze pozwala snuć plany niezapomnianego wypoczynku, trudno opisać rozkosz, którą oferuje deweloper inwestycji Marina Royale w Darłowie, a mianowicie apartamenty w maksymalnej bliskości morza, niemal na samej wodzie.

Aby zaznać prawdziwego nadmorskiego klimatu, warto udać się do portu. Jednym z nich jest zmodernizowany port rybacki w Jastarni, będący wielką atrakcją na całym Półwyspie Helskim.

Dla dodania podróży hipnotycznego charakteru koniecznie trzeba udać się nad Jeziorko Turkusowe na wyspie Wolin oraz zwiedzić Międzyzdroje, a tam Oceanarium, Planetarium na dachu budynku przy promenadzie oraz całą Promenadę Gwiazd.

 

Jak widać, gwiazdorskie wakacje w Polsce to nic trudnego!

Źródło: Marina Royale