Kurzajki - sprawa dla podologa

 

 

Nasze stopy pełnią szalenie ważną rolę. Każdego dnia pozwalają nam na spacer, bieganie czy wykonywanie innych czynności i choć są tak istotne, często zapominamy o ich zdrowiu. Zwykła pielęgnacja to zdecydowanie za mało, by te cieszyły się doskonałą kondycją. Pojawiające się odciski i kurzajki powinny skłonić nas do zdecydowanych, prozdrowotnych działań. Oczywiście, drogerie proponują szereg kosmetyków i specyfików, które według zapewnień producentów mają zażegnać powstały problem. Niestety, tak leczone zmiany dość szybko przypominają o sobie, co więcej mogą prowadzić do poważnych komplikacji.

 

Kurzajki — skąd się biorą?

Wyglądają nieestetycznie i zdecydowanie utrudniają codzienne życie. Za powstanie kurzajek są odpowiedzialnie wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV), które najczęściej lokalizują się na stopach i dłoniach. Do zakażenia wirusem dochodzi poprzez kontakt z już zainfekowanym naskórkiem. Oczywiście, nie każda osoba musi się zarazić, ale im mniejsza odporność układu immunologicznego, tym większe prawdopodobieństwo powstania brodawek wirusowych. Ryzyko to potęgują także nawet niewielkie zmiany skórne tj. uszkodzenia naskórka, pęknięcia, a nawet zwykłe otarcia.

 

Ratunku — kurzajki

Zamiast szukać niedoskonałych metod usuwania kurzajek w aptekach i starać się zrobić to samodzielnie, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. Na stronie Podolodzy.pl znajdziemy wyspecjalizowany gabinet, w którym skutecznie i bezpiecznie pozbędziemy się problemu.

 

 

Jeśli zaniedbamy kurzajki, lub co gorsza będziemy je usuwali w zaciszu domowym, zwiększa się ryzyko, że wirus zacznie rozprzestrzeniać się w niekontrolowany sposób, a tym samym zafundujemy sobie kolejną dawkę bólu.

Ponieważ kurzajki są problemem, który lubi powracać, ważne jest, by korzystać z usług podologa regularnie i stosować się do zaleceń. Czas trwania leczenia jest zależny od czynników indywidualnych. Należy jednocześnie pamiętać, że im szybciej zareagujemy, tym prędzej pozbędziemy się dyskomfortu i zmian chorobowych.

Podolodzy.pl – Wyszukiwarka podologów